Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-06-25, 08:51


Już początkiem lipca śmiałkowie spragnieni przygód i leśnej wędrówki staną przed wyjątkowym wyzwaniem.

Oto ogłoszone zostało polowanie na bażanta! I to nie byle jakiego, bo takiego, który pamięta i czasy ostatnich Lubomirskich i wszystkich Potockich. I czasy wojenne i te nam najbliższe. Szukając jego tropów, drużyny zawitają do łańcuckiej Bażantarni – miejsca, które w XIX wieku były przeznaczone właśnie do hodowli i polowań na bażanty.

My naszego nie chcemy ustrzelić – chcemy go zobaczyć, poznać i ochronić. Czy komuś się uda? – podkreślają organizatorzy.

Stowarzyszenie Form Różnych z Łańcuta przygotowało drużynową grę terenową, która jest częścią programu tegorocznych Dni Miasta Łańcuta. Gra rozegra się 3 lipca w zrewitalizowanej Bażantarni. Tam na uczestników będzie czekał szereg ruchowych zadań, kreatywnych wyzwań, historycznych łamigłówek i przyrodniczych ciekawostek.

źródło: Stowarzyszenie Form Różnych

Świetna zabawa dla wszystkich pokoleń – od rodzin z dziećmi, przez młodzież, po seniorów. A przy tym zdrowa rywalizacja, tym bardziej że na świeżym powietrzu, bez „opcji online”. Zachęcamy i zapraszamy! – dodają koordynatorki projektu.

Zapisy drużyn 2-4 osobowych odbywają się drogą mailową. Zgłoszenia wysłać można pod adresem: info@stofo.info. Liczba miejsc jest ograniczona a dla najlepszych drużyn przewidziane są nagrody.

Gra współfinansowana jest ze środków Urzędu Miasta w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2021 rok. Oprócz organizacji jednodniowego eventu powstaje również autorska mapa Bażantarni, przygotowywana przez lokalną artystkę.

źródło: Stowarzyszenie Form Różnych

Szczegóły oraz regulamin gry można znaleźć na stronie Stowarzyszenia https://www.facebook.com/Stowarzyszenie.Form oraz w wydarzeniu https://www.facebook.com/events/830644567829355.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Sprawozdanie z XL Sesji Rady Miasta Łańcuta VIII Kadencji

W dniu 23 czerwca br. odbyło się kolejne posiedzenie Rady Miasta Łańcuta.W obradach uczestniczyło 14 Radnych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym sprawozdaniem.

Czytaj więcej

Uwaga na upały!

W związku z trwającymi od kilku dni upałami przypominamy o trosce o własne zdrowie w tym gorącym okresie.

Czytaj więcej

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Ojca!

Dzisiaj jedno z bardzo wyjątkowych świąt- Dzień Ojca.

Czytaj więcej