Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-07-16, 08:47


Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Łańcuta jest zaszczytnym dowodem uznania dla osób o szczególnie trwałym i niepowtarzalnym wkładzie w historię, rozwój, znaczenie i sławę miasta.

Wyróżnienie to jest przyznawane przez Radę Miasta. W tym roku tytuł Honorowego Obywatela Miasta Łańcuta Rada przyznała pośmiertnie profesorowi Zenonowi Brzewskiemu, wybitnemu skrzypkowi i pedagogowi, założycielowi oraz kierownikowi artystycznemu i naukowemu Międzynarodowych Kursów Muzycznych w Łańcucie w latach 1975-1992.

Z miastem profesora Zenona Brzewskiego łączą wyjątkowe więzy. To właśnie Łańcut wybrał na miejsce, gdzie stworzył jedną z najbardziej oryginalnych na owe czasy imprez, jaką były spotkania młodych adeptów sztuki muzycznej, uczniów polskich szkół muzycznych i studentów akademii muzycznych z wybitnymi pedagogami, którzy przyjeżdżali do Łańcuta z całego świata.

W trakcie sobotniej uroczystości Burmistrz Miasta Łańcuta Rafał Kumek wraz z Zastępcą Przewodniczącego Rady Miasta Adamem Opałką wręczyli akt Honorowego Obywatela Miasta Łańcuta przyznany pośmiertnie prof. Zenonowi Brzewskiemu na ręce jego syna dr Michała Brzewskiego.

Uroczysta chwila uświetniona została koncertem.

Zapraszamy na materiał.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

„Abstrakcja natchniona”- promocja książki Heleny Żurawskiej

9 lipca w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie odbyło się otwarcie wystawy autorstwa Heleny Żurawskiej połączone z promocją książki artystki.

Czytaj więcej

Dni Miasta Łańcuta- relacja wideo

Dni Miasta Łańcuta już za nami!

Czytaj więcej

Zaproszenie na tegoroczne Dni Miasta Łańcuta

Już jutro rozpoczną się kolejne Dni Miasta Łańcuta.

Czytaj więcej