Sport

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-12-17, 09:08


Już po raz szósty kluby sportowe mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu KLUB. Środki może pozyskać podmiot działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia. W edycji 2021 Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na ten cel kwotę w wysokości 40 mln zł. Zachęcamy łańcuckie kluby do zgłaszania się i aplikowania!

Ruszył nabór wniosków do kolejnej edycji Rządowego Programu Klub w 2021 r. – innowacyjnego modelu bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów sportowych.

Kluby sportowe stanowią lokalne centra aktywności społecznej oraz miejsca poprawy stanu kondycji fizycznej społeczeństwa.

Rządowy program KLUB to kompleksowe wsparcie dla małych i średnich klubów sportowych. Przedmiotem wsparcia są podstawowe elementy wpływające na efektywne funkcjonowanie klubu sportowego. Program „Klub” przyczynia się do budowy kapitału społecznego, tworząc propozycje aktywnego spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy zajęć sportowych nabywają wiele kluczowych dla ich rozwoju kompetencji, takich jak umiejętność pracy w grupie, wytrwałość czy pracowitość.

Program skierowany jest do klubów sportowych jedno- jak i wielosekcyjnych (działających w formie stowarzyszenia), których podstawowym celem działalności statutowej jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz uczniowskich klubów sportowych.

Program ma na celu upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, wyrównanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej, wsparcie instytucjonalne działalności podstawowych jednostek struktury organizacyjnej sportu polskiego – klubów sportowych w zakresie aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży, inwestycję w kapitał ludzki w sporcie dzieci i młodzieży, optymalizację wykorzystania potencjału infrastrukturalnego poprzez samorządy lokalne w zakresie upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Kwota dofinansowania wynosi: 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych, 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych.

Pozyskane środki będzie można przeznaczyć m.in. na wynagrodzenia szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe, czy zakup sprzętu sportowego i/lub organizację obozów sportowych.

Jak złożyć wniosek?

Na etapie naboru, wypełniony formularz wniosku należy przesłać wyłącznie drogą elektroniczną.

Wnioski o dofinansowanie na realizację zadania należy nadsyłać do dnia 15.03.2021 . (wyłącznie za pośrednictwem systemu AMODIT, dostępnym pod adresem https://wnioski.msit.gov.pl).

Rozpatrzenie wniosków o dofinansowanie nastąpi nie później niż do dnia 14.05.2021 r.

Więcej informacji znajdziecie Państwo pod poniższym linkiem:
https://www.gov.pl/web/sport/nabor-wnioskow-na-realizacje-w-2021-r-programu-klub

Zachęcamy wszystkie łańcuckie małe i średnie kluby sportowe do składania wniosków!! #WitajWKlubie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Kolejne osiągnięcia Zespołu Tanecznego „Iskierka”

Początkiem grudnia tancerze „Iskierki” wzięli udział w tanecznym turnieju World Dance Week. Festiwal odbył się w Centrum Sportu w Raszynie.

Czytaj więcej

UKS Akrobata Łańcut trenuje przed weekendowymi zawodami

Dziś trochę o pięknym sporcie jakim jest akrobatyka. Jest to jedna z dyscyplin sportu gimnastycznego, której dynamiczny rozwój w Polsce i na świecie sięga początku XX wieku. Śmiało można powiedzieć, że polska akrobatyka, to akrobatyka światowa. Również Łańcut może poszczycić się licznymi osiągnięciami w tej pięknej i ciekawej dyscyplinie sportowej.

Czytaj więcej

Derby nasze! Sokół pokonuje Miasto Szkła!

Za nami derby Podkarpacia. 9 grudnia Sokół Łańcut pewnie pokonał u siebie Miasto Szkła.

Czytaj więcej