Sport

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-09-21, 07:48


W dniach 17-19.09.2021 roku w Skierniewicach odbyły się IX Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym – eliminacje do Mistrzostw Świata Juniorów TSK w Szwecji.

W zawodach wystartowało łącznie 286 zawodników. Swój udany strat miały siostry Aleksandra i Gabriela Blajer.

Mimo przejścia od tego roku z grupy wiekowej juniorek do lat dwudziestu do grupy wiekowej juniorek do lat 23 zdobyły w zawodach łącznie pięć medali. Osiągnięte wyniki dobrze prognozują na przyszłość – mówi trener Adam Bielecki.

Zawodniczki od czterech lat startują w barwach Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI” Łańcut przy Zespole Szkół Technicznych. Zostały powołane do Kadry Narodowej Polski Juniorek. Obecnie studiują na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Wyniki:

1. Aleksandra Blajer – zdobyła złoty medal w grupie wiekowej juniorek do lat 23 i srebrny w grupie wiekowej seniorek w wadze do 52kg wynikiem 330 kg 83,60 punktów IPF.

2. Gabriela Blajer – zdobyła dwa srebrne medale w grupie wiekowej juniorek do lat 23 i w grupie wiekowej seniorek w wadze do 57kg wynikiem 345 kg 81,79 punktów IPF.

Ponadto w kategorii OPEN wszystkich startujących w mistrzostwach juniorek Aleksandra wywalczyła medal brązowy, a Gabrysia zakończyła mistrzostwa na miejscu czwartym. Podsumowując zawodniczkom gratuluję osiągnięć sportowych i dziękuję wszystkim w naszym mieście, którzy wspierają naszą działalność – dodaje trener.

fot. LUKS ZIELONI Łańcut

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Srebrny medal dla Adama Dębskiego

W dniach 4-5 września w Krakowie odbył się Międzynarodowy Turniej Judo Cracow Judo Open 2021.

Czytaj więcej

Podsumowanie sportowego weekendu w Łańcucie

Zapraszamy na podsumowanie minionego sportowego weekendu w Łańcucie, w materiale ujęcia z Mistrzostw Polski Juniorów w Akrobatyce Sportowej oraz z Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta Łańcuta.

Czytaj więcej

Pożegnanie wakacji 2021!

Dwa miesiące odpoczynku i zabawy dobiegły końca. To dzisiaj uczniowie wracają do szkół i kończą się ich wakacje.

Czytaj więcej