Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-05-17, 12:45


Od 8 do 12 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie obchodzono XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W jego ramach odbyło się wiele ciekawych inicjatyw skierowanych dla czytelników.

Jednym z istotnych wydarzeń minionego tygodnia okazało się spotkanie autorskie z Jakubem Zającem zorganizowane 9 maja w Miejskiej Bibliotece publicznej w Łańcucie.

Jak opisują ów event sami organizatorzy:

Jakub Zając w bardzo szczerej rozmowie z Beatą Krawiec opowiadał o swoim uzależnieniu od alkoholu i drodze do trzeźwości. We wtorek, 9 maja, nie zabrakło także pytań i dyskusji na temat drugiej książki autora „Anna i Pan B.”. Zebrana publiczność z chęcią uczestniczyła w dialogu z pisarzem. Pojawiły się interesujące pytania i wnioski czytelników książek pisarza. Dziękujemy autorowi za podzielenie się z nami swoim doświadczeniem, poruszającą szczerość, za to, że daje nam powody do refleksji, że tak zobowiązująco wciąga w świat swojej twórczości.

Spotkanie przyciągnęło wielu zainteresowanych, zarówno stałych czytelników autora, jak i tych, którzy chcieli poznać jego twórczość.

Bohater spotkania ma swoim koncie dwie książki. Pierwszą z nich jest „HALT. Zapiski z domu trzeźwienia” wydana dwukrotnie w 2020 i 2022 r., druga zaś pozycja – „Anna i Pan B.” ujrzała światło dzienne w styczniu br.

Źródło: MBP w Łańcucie
Tekst: Julia Kułak

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Wymiana książek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie

Czytelnia Zbiorów Regionalnych, działająca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie zachęca swoich czytelników do odświeżenia książkowych regałów i wymiany na inne pozycje.

Czytaj więcej

Od piątku do niedzieli wstęp do Zamku w Łańcucie za 1 zł

„Muzeum – Zamek w Łańcucie: odkryj domowe oblicze zamkowego życia i
zobacz ordynackie spa z początku XX w.” to tytuł pod jakim w łańcucie będą się odbywać tegoroczne Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

Czytaj więcej

2 maja obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2 maja obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji wszystkie dzieci z łańcuckich przedszkoli zgromadziły się dziś o godzinie 9.30 na Plantach Miejskich by razem świętować. Tegorocznymi prowadzącymi byli podopieczni z Prywatnego Przedszkola i Żłobka Tygrysek w Łańcucie wraz z opiekunami. 

Czytaj więcej