Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-05-10, 09:34


Czytelnia Zbiorów Regionalnych, działająca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie zachęca swoich czytelników do odświeżenia książkowych regałów i wymiany na inne pozycje.

Akcja „Przygarnij książkę” rozpoczęła się 8 maja i potrwa do 15 maja. W tym czasie czytelnicy w godz. 10:00-16:00, w Czytelni Zbiorów Regionalnych (znajdującej się na 2. piętrze MBP w Łańcucie) będą mogli poszukać dla siebie pozycji na wymianę.

Jak czytamy na stronie Czytelni Zbiorów Regionalnych MBP:

W skrócie: chodzi o to, żeby każdy mógł wymienić książkę – kupioną, przeczytaną, ale niekoniecznie chcianą na półce – na inną. Główna zasada brzmi: książka za książkę, ile przynosisz, tyle wynosisz. Jeżeli na wymianie nie znajdziesz niczego, co Cię interesuje, nie musisz oddawać swojej książki, choć oczywiście możesz – dzięki temu zasilisz  nasze zasoby na kolejne wymiany. 

Wymianie podlegają książki tylko z kategorii beletrystyki dla dorosłych i młodzieży. Nie będą przyjmowane podręczniki, poradniki, komiksy, poezja, wydania gazetowe i kieszonkowe, itp. Przyniesione książki powinny być w bardzo dobrym stanie. 

Publikacje będzie można wymienić w ramach kategorii:

  • książki wydane w latach 2010-2015;
  • książki wydane w latach 2016-2023;
  • książki młodzieżowe wydane w latach 2010-2023.

Tekst: Julia Kułak
Źródło: Czytelnia Zbiorów Regionalnych MBP w Łańcucie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Od piątku do niedzieli wstęp do Zamku w Łańcucie za 1 zł

„Muzeum – Zamek w Łańcucie: odkryj domowe oblicze zamkowego życia i
zobacz ordynackie spa z początku XX w.” to tytuł pod jakim w łańcucie będą się odbywać tegoroczne Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

Czytaj więcej

2 maja obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2 maja obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji wszystkie dzieci z łańcuckich przedszkoli zgromadziły się dziś o godzinie 9.30 na Plantach Miejskich by razem świętować. Tegorocznymi prowadzącymi byli podopieczni z Prywatnego Przedszkola i Żłobka Tygrysek w Łańcucie wraz z opiekunami. 

Czytaj więcej

Tajemnice Łańcuckiego Ratusza – retransmisja

Miasto Łańcut we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Łańcucie zorganizowało 28 kwietnia spotkanie z archeolog p. Ewą Kędzierską oraz historyczką p. Joanną Kluz, które przedstawiły historię zarówno rynku jak i owianego legendą łańcuckiego ratusza. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania retransmisji.

Czytaj więcej