Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-05-04, 11:55


Miasto Łańcut we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Łańcucie zorganizowało 28 kwietnia spotkanie z archeolog p. Ewą Kędzierską oraz historyczką p. Joanną Kluz, które przedstawiły historię zarówno rynku jak i owianego legendą łańcuckiego ratusza. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania retransmisji.

Podczas spotkania przedstawiono informację o tym co udało się odnaleźć podczas wielotygodniowych prac archeologicznych. Niektóre ze znalezisk trafiły do gablot, w których można je było podziwiać przed i po spotkaniu. Znalazły się tam m.in. monety, fragmenty płytek, kafli czy naczyń szklanych, a także figurka św. Józefa.

O planach na dalszy los łańcuckiego rynku poinformował podczas wydarzenia Burmistrz Miasta Łańcuta Rafał Kumek. Spotkanie poprowadził kierownik Wydziału Sportu, Promocji i Turystyki UM Michał Mac.

W galerii można było także zapoznać się z wystawą przygotowaną w Czytelni Zbiorów Regionalnych MBP, na którą składają się zdjęcia i informacje dotyczące rynku i ratusza zgromadzone w Zbiorach Specjalnych biblioteki.

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Antoni Duda- Dziewierz bohaterem XVII Spotkania Łańcuckiej Resursy Kultury Pamięci

Wczoraj- 25 kwietnia o godz. 18:00 odbyło się XVII Spotkanie Łańcuckiej Resursy Pamięci, podczas, którego przybliżona została historia i sylwetka, wieloletniego Dyrektora Muzeum Zamku w Łańcucie- Antoniego Dudy-Dziewierza.

Czytaj więcej

Łańcut obchodził Międzynarodowy Dzień Tańca

Energicznie, radośnie, kolorowo, a przede wszystkim głośno i tanecznie obchodzili łańcucianie Międzynarodowy Dzień Tańca. Wszyscy wiemy, że Łańcut z tańca jest znany, dlatego tancerze w różnym wieku, przy każdej możliwej okazji chętnie pokazują swój talent.

Czytaj więcej

Spotkanie Łańcuckiej Resursy Kultury Pamięci

XVII spotkanie organizowane w ramach Łańcuckiej Resursy Kultury Pamięci poświęcone będzie działalności Antoniego Dudy-Dziewierza, dyrektora Muzeum-Zamek w Łańcucie w latach 1952-1972. Wydarzenie odbędzie się 25 kwietnia (wtorek), o godz. 18.00 w d. Kasynie Urzędniczym.

Czytaj więcej