Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-04-26, 11:45


Wczoraj- 25 kwietnia o godz. 18:00 odbyło się XVII Spotkanie Łańcuckiej Resursy Pamięci, podczas, którego przybliżona została historia i sylwetka, wieloletniego Dyrektora Muzeum Zamku w Łańcucie- Antoniego Dudy-Dziewierza.

Wit Karol Wojtowicz, animując owe wydarzenie, przeprowadził słuchaczy przez rozmowę z Zuzanną Guzel-Szczepiórkowską- wnuczką Dyrektora Dudzy-Dziewierza. Podczas spotkania głównym punktem odniesienia i omówienia wyżej wspomnianej postaci była książka biograficzna, autorstwa Pani Zuzanny pt. „Antoni Dudza-Dziewierz w Łańcucie 1952-1972”.

Dawne Kasyno Urzędnicze, w którym zorganizowano owe wydarzenie, wypełniło się po brzegi miłośnikami łańcuckiej historii, jak również byłymi współpracownikami Dyrektora Dudy-Dziewierza. Podczas niego możliwy był zakup, wyżej wspomnianej książki Pani Zuzanny Guzel-Szczepiórkowskiej.

Zapraszamy na naszą relację z tego wydarzenia.

Antoni Duda- Dziewierz został również uhonorowany, poświęconą mu tablicą pamiątkową na terenie łańcuckiego zamku, o czym informowaliśmy TUTAJ.

Tekst: Julia Kułak

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Łańcut obchodził Międzynarodowy Dzień Tańca

Energicznie, radośnie, kolorowo, a przede wszystkim głośno i tanecznie obchodzili łańcucianie Międzynarodowy Dzień Tańca. Wszyscy wiemy, że Łańcut z tańca jest znany, dlatego tancerze w różnym wieku, przy każdej możliwej okazji chętnie pokazują swój talent.

Czytaj więcej

Spotkanie Łańcuckiej Resursy Kultury Pamięci

XVII spotkanie organizowane w ramach Łańcuckiej Resursy Kultury Pamięci poświęcone będzie działalności Antoniego Dudy-Dziewierza, dyrektora Muzeum-Zamek w Łańcucie w latach 1952-1972. Wydarzenie odbędzie się 25 kwietnia (wtorek), o godz. 18.00 w d. Kasynie Urzędniczym.

Czytaj więcej

Porcelana podarowana królowi Janowi III Sobieskiemu na wystawie w łańcuckim Muzeum

Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza na „Wystawę zakupionych elementów XVII-wiecznego chińskiego serwisu porcelanowego z dawnej kolekcji Zamku w Łańcucie”. Serwis w 1944 r. został ewakuowany przez Alfreda III Potockiego, ostatniego ordynata. Takiego serwisu nie posiadał przed II wojną żaden najbogatszy zbiór w Europie.

Czytaj więcej