Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-04-25, 12:29


Energicznie, radośnie, kolorowo, a przede wszystkim głośno i tanecznie obchodzili łańcucianie Międzynarodowy Dzień Tańca. Wszyscy wiemy, że Łańcut z tańca jest znany, dlatego tancerze w różnym wieku, przy każdej możliwej okazji chętnie pokazują swój talent.

Co roku w dniu 29 kwietnia wszyscy tancerze na całym świecie obchodzą swoje święto. Miejski Dom Kultury w Łańcucie obchody Międzynarodowego Dnia Tańca zorganizował w minioną niedzielę. Wypełniona po brzegi hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zgromadziła mnóstwo pasjonatów tej dyscypliny, choreografów, a przede wszystkim samych tancerzy.

Uroczysty koncert rozpoczął się o godzinie 16:00. Na scenie wystąpiły zespoły z Łańcuta i okolic, a także gościnne z Ukrainy. Dla tancerzy ten dzień jest szczególnie ważny. Jest to podsumowanie i pokazanie efektów wielogodzinnej, ciężkiej pracy.

Niedzielne prezentacje w łańcuckiej hali MOSiR zostały nagrodzone gorącymi oklaskami publiczności. Łańcut z powodzeniem od lat kontynuuje piękną tradycję organizując wielkie taneczne święto w mieście.

Tekst: S. Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Spotkanie Łańcuckiej Resursy Kultury Pamięci

XVII spotkanie organizowane w ramach Łańcuckiej Resursy Kultury Pamięci poświęcone będzie działalności Antoniego Dudy-Dziewierza, dyrektora Muzeum-Zamek w Łańcucie w latach 1952-1972. Wydarzenie odbędzie się 25 kwietnia (wtorek), o godz. 18.00 w d. Kasynie Urzędniczym.

Czytaj więcej

Porcelana podarowana królowi Janowi III Sobieskiemu na wystawie w łańcuckim Muzeum

Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza na „Wystawę zakupionych elementów XVII-wiecznego chińskiego serwisu porcelanowego z dawnej kolekcji Zamku w Łańcucie”. Serwis w 1944 r. został ewakuowany przez Alfreda III Potockiego, ostatniego ordynata. Takiego serwisu nie posiadał przed II wojną żaden najbogatszy zbiór w Europie.

Czytaj więcej

Zespoły tańca ludowego zjechały się do Łańcuta po raz trzynasty

Już po raz trzynasty, w Łańcucie przywrócono pamięć o ludowych tradycjach, tańcach i muzyce podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego Garniec.

Czytaj więcej