Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-03-28, 11:48


Już po raz trzynasty, w Łańcucie przywrócono pamięć o ludowych tradycjach, tańcach i muzyce podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego Garniec.

Impreza skierowana do dziecięcych i młodzieżowych zespołów ludowych, cieszy się niesłabnącą popularnością. Od początku powstania, uczestniczy w niej rocznie grubo ponad pół tysiąca tancerzy. Choć zorganizowanie festiwalu wymagało dużo pracy i starań – było warto, bo efekt końcowy cieszy najbardziej. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych, obejmujących dzieci i młodzież od przedszkolaków do 19 roku życia.

Na tegoroczny Garniec, który miał miejsce 24 marca w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie, z różnych województw zjechało w sumie 18 zespołów tańca ludowego. Wśród uczestników znalazły się grupy wielokrotnie odwiedzające nasze miasto.

Jak mówią uczestnicy: w tańcu można odnaleźć wiele przyjemności, a taki przegląd to przede wszystkim sprawdzenie swoich możliwości.

Po za konkursem, podczas obrad jury często występują gościnnie różne zespoły. Tak było i w tym roku. Wystąpiły m.in. zespoły z Ukrainy. 

Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca „Łańcut” oraz Miejski Dom Kultury, a honorowy patronat objął Burmistrz Miasta Łańcuta.

  • Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub
  • Fot. Edward Soński

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Program 62. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie

Tegoroczna 62. edycja Muzycznego Festiwalu w Łańcucie rozpocznie się 6 maja, a zakończy 4 czerwca. Poniżej przedstawiamy program przygotowany przez Filharmonię Podkarpacką. Dzisiaj rozpoczęła się sprzedaż biletów.

Czytaj więcej

Wręczono statuetki „Aktywny Senior im. Adama Hadława”

Już po raz czwarty w Łańcucie odbyła się uroczysta Gala „Aktywny Senior im. Adama Hadława”. W tym roku nagrody otrzymali: Jolanta Kluz-Zawadzka, Maria Widera-Zielonka, Roman Bijak, Tadeusz Dubiel oraz Stanisław Pelic.

Czytaj więcej

Koncert Mateusza Guzorczuka w dzielnicy Podzwierzyniec

Filia Miejskiego Domu Kultury na Podzwierzyńcu zaprasza na koncert akustyczny w wykonaniu Mateusza Guzorczuka. Sprzedaż biletów ruszy 1 marca. Więcej szczegółów poniżej.

Czytaj więcej