Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-03-14, 10:05


Już po raz czwarty w Łańcucie odbyła się uroczysta Gala „Aktywny Senior im. Adama Hadława”. W tym roku nagrody otrzymali: Jolanta Kluz-Zawadzka, Maria Widera-Zielonka, Roman Bijak, Tadeusz Dubiel oraz Stanisław Pelic.

Głównym celem tego konkursu jest wyróżnienie seniorów, którzy w sposób szczególny udzielają się w naszym mieście. Plebiscyt został zapoczątkowany w 2019 r. przez Burmistrza Miasta Łańcuta Rafała Kumka oraz ówczesnego Społecznego Rzecznika Seniorów i Osób Niepełnosprawnych – śp. Adama Hadława.

W tym roku współorganizatorem jest fundacja śp. Adama Hadława, która powstała w ramach pamięci o lokalnym działaczu.

Kapituła konkursu przyznaje nagrody w dwóch kategoriach – działalność zawodowa seniora, jej wpływ na otoczenie i dorobek oraz działalność społeczna i publiczna, charytatywna, edukacyjna, itp.

Uroczysta Gala odbyła się 12 marca w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie. Oprócz wręczenia nagród Seniorom, na scenie wystąpiły lokalne zespoły taneczne: Rytm, Ekrol, ZPiT Mały Łańcut. Swój występ wokalny miała Kazimiera Kozuń.

Poniżej przedstawiamy przygotowane przez naszą Telewizję filmiki prezentujące sylwetki laureatów.

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów uroczystej gali wręczenia nagród.

  • Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub
  • Reporter: Julia Kułak
  • Zdjęcia i montaż: Piotr Dubiel

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Koncert Mateusza Guzorczuka w dzielnicy Podzwierzyniec

Filia Miejskiego Domu Kultury na Podzwierzyńcu zaprasza na koncert akustyczny w wykonaniu Mateusza Guzorczuka. Sprzedaż biletów ruszy 1 marca. Więcej szczegółów poniżej.

Czytaj więcej

Wit Karol Wojtowicz rezygnuje z funkcji Dyrektora Muzeum – Zamek w Łańcucie

Wczoraj Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało o zmianie na stanowisku Dyrektora Muzeum – Zamek w Łańcucie.

Czytaj więcej

Wacław Mac- łańcucki artysta pracujący z drewnem

Od minionego piątku w przestrzeni Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie można oglądać prace rodziny Mac, która to zajmuje się sztuką intarsji.

Czytaj więcej