Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-02-21, 10:09


Wczoraj Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało o zmianie na stanowisku Dyrektora Muzeum – Zamek w Łańcucie.

Po 30 latach pracy z funkcji dyrektorskiej zrezygnował Wit Karol Wojtowicz, który podczas oficjalnej rezygnacji złożył swoje podziękowania na ręce Ministra Piotra Glińskiego:

Dziękuję za wsparcie i przychylność. To była bardzo dobra, owocna współpraca, dzięki której udało nam się zrealizować wiele ważnych projektów.

Minister również wykazał swoje zadowolenie i wdzięczność za przebieg ostatnich lat współpracy:

Proszę przyjąć moje najszczersze podziękowania za wieloletnią, niezwykle owocną współpracę i trud na stanowisku Dyrektora Muzeum – Zamek w Łańcucie – niezwykle znaczącej dla polskiej kultury instytucji, którą kierował Pan od ponad 30 lat, a z którą – jako pracownik merytoryczny – związany był Pan znacznie dłużej. Niezaprzeczalnie współtworzył Pan to miejsce, wkładając wiele wysiłku i osobistego zaangażowania w to, aby całemu zespołowi pałacowo-parkowemu nadać obecny kształt i charakter, odtwarzając świetność tej jednej z najwspanialszych rezydencji w Polsce
FOT. MINISTERSTWO KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

Minister Piotr Gliński powołał Krzysztofa Żabę na stanowisko p.o. Dyrektora Muzeum-Zamku w Łańcucie. Krzysztof Żaba, dotychczasowy Zastępca Dyrektora, zacznie pełnić obowiązki Dyrektora od 25 lutego br. do czasu wyłonienia kandydata na Dyrektora tejże instytucji w drodze konkursu, nie dłużej jednak niż do 30 listopada 2023 roku.

Krzysztof Żaba ukończył studia magisterskie na kierunku Administracja na Uniwersytecie Rzeszowskim (Wydział Prawa i Administracji), Podyplomowe Studia Menedżerskie oraz Podyplomowe Studia Zamówienia Publiczne. Pracę w Muzeum-Zamkiem w Łańcucie rozpoczął w 2010 roku. Od 2020 r. pełnił funkcję zastępcy dyrektora. Do zakresu jego obowiązków należała m.in. ścisła współpraca z dyrektorem i pozostałą kadrą kierowniczą w kierowaniu całością pracy Muzeum.

Źródło: MKiDN

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Wacław Mac- łańcucki artysta pracujący z drewnem

Od minionego piątku w przestrzeni Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie można oglądać prace rodziny Mac, która to zajmuje się sztuką intarsji.

Czytaj więcej

Wręczono statuetki Animatora i Sponsora Kultury

Co roku Miejski Dom Kultury w Łańcucie przyznaje nagrody za szczególną działalność na rzecz kultury oraz wspieranie finansowe różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych organizowanych w mieście. Okazją do tego jest uroczysta gala wręczenia statuetek. W tym roku laureatkami zostały Joanna Kluz – „Animator Kultury 2023” oraz Edyta Szczęch-Jajuga – „Sponsor Kultury 2023”.

Czytaj więcej

Sztuka w drewnie- czyli wernisaż intarsji

Już dzisiaj (3.02.2023), o godz. 18:00 w Galerii MDK nastąpi otwarcie wystawy pn. „Malowanie, dekorowanie drewnem” autorstwa Wacława Maca oraz jego dzieci: Agnieszki i Dariusza.

Czytaj więcej