Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-02-06, 12:22


Co roku Miejski Dom Kultury w Łańcucie przyznaje nagrody za szczególną działalność na rzecz kultury oraz wspieranie finansowe różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych organizowanych w mieście. Okazją do tego jest uroczysta gala wręczenia statuetek. W tym roku laureatkami zostały Joanna Kluz – „Animator Kultury 2023” oraz Edyta Szczęch-Jajuga – „Sponsor Kultury 2023”.

Po raz pierwszy statuetkę wręczono w styczniu 2004 r. z nominacją za rok poprzedni. Przedstawia ona stylizowany klucz basowy ze skrzydłami, odlany z brązu. Jest to wyróżnienie dla osobowości szczególnie związanej z życiem kulturalnym Łańcuta.

W tym roku tytuł „Animatora Kultury” otrzymała Joanna Kluz – kierownik Działu Historii Miasta i Regionu Muzeum-Zamku w Łańcucie. Pani Joanna posiada ogromną wiedzę o historii miasta, jego mieszkańcach, tradycjach i zwyczajach. W bardzo ciekawy sposób potrafi ją przekazać podczas spotkań historycznych.

Statuetkę „Sponsora Kultury 2023” otrzymała Edyta Szczęch-Jajuga – dyrektor łańcuckiego oddziału PKO BP. Chętnie wspiera imprezy i wydarzenia kulturalne organizowane przez MDK. Z jej ust nigdy nie padły słowa odmowy i zawsze angażuje się w życie kulturalne miasta, wspierając finansowo różne inicjatywy.

Gala wręczenia statuetek odbyła się 4 lutego w Miejskim Domu Kultury. Wyróżnienia wręczyli burmistrz Miasta Rafał Kumek, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Karol Ożóg, dyrektor WDK Rzeszów Czesław Drąg, dyrektor MDK Łańcut Andrzej Piechowski oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Łańcuta Adam Opałka. Wydarzenie uświetnił koncert wspomnień muzycznych „A może by tak jeszcze raz” w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego Broadway z Giedlarowej.

  • Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub
  • Zdjęcia i montaż: Piotr Dubiel

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Sztuka w drewnie- czyli wernisaż intarsji

Już dzisiaj (3.02.2023), o godz. 18:00 w Galerii MDK nastąpi otwarcie wystawy pn. „Malowanie, dekorowanie drewnem” autorstwa Wacława Maca oraz jego dzieci: Agnieszki i Dariusza.

Czytaj więcej

Retransmisja recitalu mistrzowskiego Elżbiety Stefańskiej

26 stycznia Miejski Dom Kultury w Łańcucie wypełniły dźwięki utworów największych kompozytorów, w aranżacji klawesynowej.

Czytaj więcej

Filia MDK Podzwierzyniec zaprasza na zajęcia

Poniżej przedstawiamy propozycje zajęć organizowanych w Filii MDK w dzielnicy Podzwierzyniec. Więcej szczegółów znajdziecie Państwo na plakatach.

Czytaj więcej