Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-02-01, 12:21


26 stycznia Miejski Dom Kultury w Łańcucie wypełniły dźwięki utworów największych kompozytorów, w aranżacji klawesynowej.

Przyjazd Elżbiety Stefańskiej- docenianej w międzynarodowym towarzystwie profesor sztuki, doprowadził do zapełnienia widowni sali widowiskowej MDK.

Blisko 200 osób wysłuchało ponad godzinnego koncertu, w czasie którego wybrzmiały utwory takich kompozytorów jak: Couperin, Händel, Balbastre, Soler.

Artystka pojawiła się w Łańcucie na zaproszenie i z inicjatywy Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Koncert zakończyły gromkie brawa oraz liczne podziękowania od przedstawicieli władz oraz organizatorów.

Zapraszamy na retransmisję części muzycznej występu Elżbiety Stefańskiej!

Tekst: Julia Kułak

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Pokój wyciszenia – pierwsze takie miejsce na terenie Muzeum

W Muzeum-Zamek w Łańcucie, w budynku d. Oranżerii (Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego) powstał pokój wyciszenia, przeznaczony dla osób, które ze względu na swoje szczególne potrzeby wymagają krótkiego wypoczynku i odreagowania napięć. Każdy może z niego skorzystać, bez względu na wiek.

Czytaj więcej

Otwarcie Miejskiej Biblioteki po remoncie

Już w najbliższy poniedziałek (9.01.2023) od godz. 8:00 będzie można odwiedzić mury Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łańcucie przy ul. Moniuszki 2.

Czytaj więcej

Premiera filmu „MEMENTO – ŚLADY ŁAŃCUCKIEJ HISTORII”

W tym roku w naszym mieście obchodzony jest „Łańcucki Rok Historii” w ramach jego obchodów przedstawiamy Państwu reportaż historyczny pt. „MEMENTO- ŚLADY ŁAŃCUCKIEJ HISTORII” autorstwa Telewizji Łańcut.

Czytaj więcej