Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-12-20, 18:04


W tym roku w naszym mieście obchodzony jest „Łańcucki Rok Historii” w ramach jego obchodów przedstawiamy Państwu reportaż historyczny pt. „MEMENTO- ŚLADY ŁAŃCUCKIEJ HISTORII” autorstwa Telewizji Łańcut.

„MEMENTO – ŚLADY ŁAŃCUCKIEJ HISTORII” to produkcja Telewizji Łańcut, której celem jest przybliżenie mieszkańcom Łańcuta, ale nie tylko historii wielu ciekawych, a często zapomnianych miejsc.

Zapraszamy na podróż szlakiem łańcuckich miejsc pamięci. Wszystkie warto odwiedzić, choćby podczas spaceru. To dzięki nim będziemy mogli przenieść się w odległe historyczne dzieje i zobaczyć, co przez lata kształtowało łańcucką tożsamość.

Odwiedzimy miejsca, w których przebywali wielcy Polacy, jak i te istotne głównie dla historii lokalnej.

W filmie wystąpili:

Michał Głowa
Michał Górecki
Joanna Kluz
Ryszard Kucha
Krzysztof Szczepaniak
Wit Karol Wojtowicz

Gatunek: reportaż historyczny
Scenariusz i reżyseria: Julia Kułak, Sylwia Markowicz-Hołub
Zdjęcia: Piotr Dubiel, Julia Kułak
Montaż: Piotr Dubiel,
Realizacja: TV Łańcut,
Czas trwania: 28 min,
Rok produkcji: 2022.

Zapraszamy do oglądania!

Tekst: Julia Kułak

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Zapowiedź koncertu dobroczynnego „Cudowne Święta”

Kolejne artystyczne wydarzenie już wkrótce zagości na deskach Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie.

Czytaj więcej

W grudniu Łaźnie Rzymskie za symboliczną złotówkę

Grudzień i styczeń w Muzeum – Zamku w Łańcucie, to zgodnie z wieloletnią tradycją, czas intensywnych porządków i prac konserwatorskich. W tym roku jednak, mimo zakończenia głównego sezonu turystycznego, otwarte będą wybrane ekspozycje.

Czytaj więcej

„Łańcucka Resursa Kultury Pamięci” o wspomnieniach Jerzego Potockiego

Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza w piątek 2 grudnia na XVI spotkanie „Łańcuckiej Resursy Kultury Pamięci”. W trakcie wydarzenia zostaną zaprezentowane pamiętniki Jerzego Potockiego – pułkownika Wojska Polskiego, ziemianina, senatora II RP i dyplomaty. Spotkanie poprowadzi Piotr Jegliński – dyrektor Wydawnictwa Editions Spotkania.

Czytaj więcej