Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-12-05, 09:50


Grudzień i styczeń w Muzeum – Zamku w Łańcucie, to zgodnie z wieloletnią tradycją, czas intensywnych porządków i prac konserwatorskich. W tym roku jednak, mimo zakończenia głównego sezonu turystycznego, otwarte będą wybrane ekspozycje.

W trakcie dwóch zimowych miesięcy konserwacji poddawane są zamkowe wnętrza i eksponaty, a podłogi – woskowane oraz froterowane. Są to rutynowe prace, prowadzone w naszym Muzeum po każdym sezonie turystycznym – informuje Joanna Garbulińska-Charchut z Muzeum-Zamku w łańcucie.

Wyjątkowo jednak w tym roku, w grudniu czynne pozostają wybrane wystawy. Oprócz Storczykarni jest to Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego, zlokalizowane w dawnej Oranżerii i dawnej Ujeżdżalni. Ponadto do 22 grudnia turyści mogą zwiedzić także Łaźnie Rzymskie, znajdujące się w zamkowych piwnicach. Bilet do ordynackiego spa w tym czasie kosztuje symboliczną złotówkę.

Wejściówki na wszystkie ekspozycje czynne w grudniu, do kupienia wyłącznie przy wejściu na każdą z nich. Szczegółowe informacje na temat dni i godzin otwarcia znajdują się na stronie Muzeum.

Komentarze

[…] Wyjątkowo w tym roku, od dnia 1 grudnia czynne dla Zwiedzających są Łaźnie Rzymskie, Storczykarnia oraz Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego, o których pisaliśmy TUTAJ. […]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

„Łańcucka Resursa Kultury Pamięci” o wspomnieniach Jerzego Potockiego

Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza w piątek 2 grudnia na XVI spotkanie „Łańcuckiej Resursy Kultury Pamięci”. W trakcie wydarzenia zostaną zaprezentowane pamiętniki Jerzego Potockiego – pułkownika Wojska Polskiego, ziemianina, senatora II RP i dyplomaty. Spotkanie poprowadzi Piotr Jegliński – dyrektor Wydawnictwa Editions Spotkania.

Czytaj więcej

„Zemsta” w Miejskim Domu Kultury

Po kilku miesiącach intensywnych przygotowań, działający przy Miejskim Domu Kultury w Łańcucie Teatr Nowa Lutnia, w piątkowy wieczór zaprezentował „Zemstę” Aleksandra Fredry, w reżyserii Elżbiety Winiarskiej.

Czytaj więcej

Weekend za pół ceny w łańcuckim Zamku

Muzeum-Zamek w Łańcucie po raz kolejny przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę turyści będą mogli kupić wybrane bilety z 50% zniżką.

Czytaj więcej