Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-11-30, 09:23


Po kilku miesiącach intensywnych przygotowań, działający przy Miejskim Domu Kultury w Łańcucie Teatr Nowa Lutnia, w piątkowy wieczór zaprezentował „Zemstę” Aleksandra Fredry, w reżyserii Elżbiety Winiarskiej.

25 listopada, w łańcuckim MDK miała miejsce uroczysta premiera „Zemsty” Aleksandra Fredry. Pod kierunkiem reżyserki Elżbiety Winiarskiej, sztuka została przygotowana przez grupę nieprofesjonalnych aktorów z Łańcuta i okolic. Każdy z członków oprócz pasji jaką jest teatr ma swoje życie prywatne i obowiązki. Mimo to na kulturę zawsze znajdują czas.

Reaktywacja Teatru Lutnia nastąpiła w grudniu ubiegłego roku. Wtedy to grupa pod nazwą „Nowa Lutnia” wystawiła sztukę obrzędową pt. „Dawniej były takie czasy – szopka”. Teraz przyszedł czas na komedię Fredry, która po 47 latach wróciła do Łańcuta. W 1945 roku, podczas inauguracji zespołu zaprezentowano właśnie ten spektakl w reżyserii Stanisława Wilanowskiego.

Piątkowej premierze towarzyszył wernisaż wystawy poświęconej łańcuckiemu Teatrowi Lutnia. Ekspozycja przedstawia pamiątki dawnej Lutni oraz fotografie współczesnej obsady aktorskiej.

Jak poinformowała nas grupa aktorów „Zemstę” ponownie zagrają 11 grudnia w Miejskim Domu Kultury, natomiast w grudniu pokażą ubiegłoroczną Szopkę.

  • Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub
  • Fot. i montaż: Piotr Dubiel

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Weekend za pół ceny w łańcuckim Zamku

Muzeum-Zamek w Łańcucie po raz kolejny przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę turyści będą mogli kupić wybrane bilety z 50% zniżką.

Czytaj więcej

Łańcuckie zespoły taneczne wróciły z Mistrzostw Świata

Od 14 do 19 listopada odbywały się w Zielonej Górze IDO WORLD SHOW DANCE CHAMPIONSHIPS. W wydarzeniu tym uczestniczyły dwa zespoły taneczne z Łańcuta- „Iskierka” oraz „Gracja”.

Czytaj więcej

Zapowiedź premiery „Zemsty” Teatru Nowa Lutnia

W spektaklu w reżyserii Elżbiety Winiarskiej wystąpią aktorzy grupy teatralnej, która pod nazwą Teatr Nowa Lutnia znalazła swoje miejsce w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie.

Czytaj więcej