Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-11-16, 07:38


W spektaklu w reżyserii Elżbiety Winiarskiej wystąpią aktorzy grupy teatralnej, która pod nazwą Teatr Nowa Lutnia znalazła swoje miejsce w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie.

Historia reaktywowanego teatru w Łańcucie, w Miejskim Domu Kultury, na pewno jest znana dla wielu mieszkańców pamiętających czasy kiedy działał właśnie w Łańcucie Teatr Lutnia. Od 1945 do 1975 roku przygotował prawie 700 przedstawień.

Po reaktywacji, w ubiegłym roku teatr miał swoją pierwszą premierę – „Dawniej były takie czasy – szopka”. Teraz grupa pracuje nad kolejnym spektaklem. Tym razem zespół na warsztat wziął komedię „Zemsta” Aleksandra Fredry.

Wyniki pracy aktorów zobaczymy już 25 listopada, natomiast po premierze odbędzie się wernisaż wystawy poświęconej Teatrowi Lutnia. Ekspozycją będą pamiątki zgromadzone w projekcie wystawy, która miała miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie w 2017 r. oraz sesja fotograficzna współczesnej wersji obsady aktorskiej do spektaklu „Zemsta” A. Fredry, w reżyserii Elżbiety Winiarskiej.

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Obchody 11 listopada w Łańcucie

W ubiegły piątek obchodziliśmy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej

Nocne Zwiedzanie Łańcuta

Już dziś Miasto Łańcut zaprasza na wspólny spacer z audioprzewodnikiem. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać kilku zawartych w nim opowieści oraz poznać ciekawą historię Miasta.

Czytaj więcej

Sprawdź co proponuje Filia MDK Podzwierzyniec

Filia MDK Podzwierzyniec ma do zaproponowania kilka ciekawych wydarzeń. Szczegóły prezentujemy poniżej.

Czytaj więcej