Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-11-14, 11:42


W ubiegły piątek obchodziliśmy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W związku ze świętem narodowym w naszym mieście miało miejsce wiele wydarzeń patriotycznych mających na celu uhonorowanie bohaterów walk o wolność oraz promowanie miłości do ojczyzny.

Dzień obchodów rozpoczęło oficjalnie odśpiewanie hymnu państwowego przed Urzędem Miasta wraz z podniesieniem na maszt biało-czerwonej flagi.

Kolejno świętujący udali się pod popiersie Marszałka Piłsudskiego, znajdujące się na ścianie Kasyna Urzędniczego, gdzie złożono wiązanki kwiatów.

Następnym punktem była uroczysta msza święta w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, której przewodniczył proboszcz parafii- ks. Grzegorz Garbacz,a koncelebrował ją proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla, ks. Robert Grela.

Po zakończeniu eucharystii delegacje lokalnych polityków, samorządowców, harcerzy oraz innych ugrupowań złożyły wiązanki kwiatów pod tablicami upamiętniającymi 10 Pułk Strzelców Konnych oraz Ofiary Katastrofy Smoleńskiej.

Później uroczystości przeniosły się do II Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie, gdzie z inicjatywy uczniów i nauczycieli po raz kolejny zorganizowano wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

O godz. 17:00 w Miejskim Domu Kultury odbył się koncert patriotyczny, podczas którego wystąpili:

  • chór „Amare”,
  • dziecięcy zespół „Małe Amare”,
  • ZPiT „Łańcut”,
  • ZPiT „Mały Łańcut”.

Zakończeniem dnia było wspólne zwiedzanie miasta szlakiem nowo powstałego audio przewodnika. Spacer animowała Joanna Kluz, która sprawowała opiekę merytoryczną podczas powstawania trasy przewodnika. O tym wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

Wraz z naszą kamerą towarzyszyliśmy części wymienionych wydarzeń, zapraszamy na naszą relację!

Tekst: Julia Kułak

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Nocne Zwiedzanie Łańcuta

Już dziś Miasto Łańcut zaprasza na wspólny spacer z audioprzewodnikiem. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać kilku zawartych w nim opowieści oraz poznać ciekawą historię Miasta.

Czytaj więcej

Sprawdź co proponuje Filia MDK Podzwierzyniec

Filia MDK Podzwierzyniec ma do zaproponowania kilka ciekawych wydarzeń. Szczegóły prezentujemy poniżej.

Czytaj więcej

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Antoniego Dudę-Dziewierza

W miniony piątek, w holu nieopodal sekretariatu Muzeum Zamku w Łańcucie odsłonięto tablicę pamiątkową, honorującą pełniącego przez 20 lat funkcję Dyrektora Muzeum Zamku w Łańcucie- Antoniego Dudę-Dziewierza.

Czytaj więcej