Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-10-04, 10:06


Czterech uczniów ZS nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie zaprezentowało swoje wybitne umiejętności podczas konkursu Subcarpathian Space App Challenge 2022 Hackathon.

Aleksandra, Adam, Kamil i Wojciech w rywalizacji trwającej od 1 do 2 października, zorganizowanej przez Podkarpackie Centrum Innowacji, zajęli 2 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 1 miejsce jako najlepszy zespół uczniowski i wygrali odpowiednio 10 000 i 2 000 zł.

Drużyna z Zespołu Szkół nr 2 pokonała zespoły studentów Politechniki Rzeszowskiej, WSiZ Rzeszów oraz okolicznych szkół ponadpodstawowych z okolicy (łącznie około 20 projektów).

Łańcuccy uczniowie stworzyli stronę i aplikację mobilną, w której można oglądać słońce na żywo lub wybrać datę (do 12 lat wstecz) i oglądać słońce z archiwum. W planach jest wysyłanie powiadomień o anomaliach słonecznych, które będą przydatne w szczególności firmom, które obsługują satelity na orbicie.

Dostęp do aplikacji TUTAJ!

Celem aplikacji było dotarcie do jak największej ilości osób, niezależnie od języka, czy obsługiwanego urządzenia. Można ją uruchomić na telefonie, komputerze, a jak zapowiadają autorzy już wkrótce na smartwatch’u.

Autorzy projektu są gotowi dalej go rozwijać i starają się o jego dodatkowe dofinansowanie.

Gratulujemy autorom projektu i życzymy dalszych sukcesów.

Źródło: ZS nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Posiedzenie Rady Miasta w najbliższą środę

LII Sesja Rady Miasta Łańcuta VII kadencji odbędzie się 5 października o godzinie 15:00. Posiedzenie zwołane jest w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie.

Czytaj więcej

Szukamy łańcuckich miejsc pamięci

Już wkrótce rozpoczniemy prace nad reportażem poruszającym właśnie ten temat. Zanim jednak zaczniemy działania potrzebujemy Waszej pomocy!

Czytaj więcej

Już w piątek kolejny wykład z serii „Z dziejów dawnego Łańcuta”

Pod nazwą „Z dziejów dawnego Łańcuta” kryje się seria wykładów historycznych organizowanych przez Miasto Łańcut.

Czytaj więcej