Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-12-28, 09:33


Szpital w Łańcucie jest jednym z pierwszych na Podkarpaciu gdzie zostały skierowane szczepionki. Początkowo będą szczepieni pracownicy służby zdrowia.

27.12.2020 r. przeprowadzono w Polsce pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19. W naszym województwie zostały one wykonane w szpitalu MSWiA w Rzeszowie. W pierwszej turze Podkarpacie otrzymało 525 dawek szczepionki, które zostały rozdysponowane między szpitalami w: Rzeszowie, Łańcucie, Sanoku, Przemyślu i Dębicy.

Pierwszą osobą, która została zaszczepiona w województwie podkarpackim jest lek. med. Jolanta Kluz- Zawadzka, pełniąca funkcję wojewódzkiego konsultanta ds. epidemiologii.

Zapraszamy na nasz wywiad, który przeprowadziliśmy z Panią Jolantą w marcu. Odpowiada w nim m.in. czy warto się zaszczepić.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Wesołych Świąt życzy Redakcja Łańcut News!

Sukces łańcuckiego Centrum Medycznego

Placówka z Łańcuta została doceniona w ogólnopolskim zestawieniu.

Czytaj więcej

Radni Miasta Łańcuta wraz z Burmistrzem przesyłają świąteczne życzenia

Radni naszego miasta oraz Burmistrz przesyłają swoje życzenia świąteczne. Zapraszamy do ich obejrzenia tutaj.