Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-12-23, 14:31


Placówka z Łańcuta została doceniona w ogólnopolskim zestawieniu.

17.12.2020 zostały opublikowane wyniki rankingu „Bezpieczny szpital 2020″. CM w Łańcucie uzyskało II miejsce w kategorii „Najlepszy szpital w województwie podkarpackim” oraz 61 pozycję w klasyfikacji ogólnopolskiej. Poniżej zamieszczamy uzasadnienie, które można znaleźć na stronie jednego z organizatorów.

„Drugim najlepszym szpitalem na Podkarpaciu jest Centrum Medyczne w Łańcucie sp. z o.o., który dysponuje 269 łóżkami na 15 oddziałach. Rocznie hospitalizuje średnio 12 tys. pacjentów i jest to 1/6 mieszkańców powiatu łańcuckiego. Od 16 marca do prawie połowy czerwca placówka była szpitalem jednoimiennym do walki z Covid-19. Przed pandemią realizował bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku wykrycia chorób układu krążenia, badania przesiewowe mające na celu wykrycie raka jelita grubego oraz badania cytologiczne dla kobiet. Jesienią 2019 r. uruchomiono w szpitalu nowy pawilon diagnostyczno-zabiegowy. Znajdują się w nim blok operacyjny, oddział anestezjologii i intensywnej terapii oraz odziały szpitalne: ginekologiczno-położniczy, noworodkowy, pediatryczny, chirurgiczny, urazowo-ortopedyczny. Do dyspozycji pacjentów są sale jedno- i dwuosobowe, klimatyzowane, wyposażone w wentylację mechaniczną. Na każdej z sal jest telewizor oraz dostęp do internetu. Całkowity koszt inwestycji wraz z podstawowym wyposażeniem w sprzęt i aparaty medyczne wyniósł 50,8 mln zł.”

Źródło: CM w Łańcucie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Piotr Dubiel nowym redaktorem naczelnym

Jak zapewne większość z Was zauważyła, nasze najnowsze informacje publikujemy od jakiegoś czasu na nowej stronie internetowej lancutnews.pl. To nie koniec zmian!

Czytaj więcej

Odbyło się przedostatnie w tym roku posiedzenie Rady Miasta

W ubiegły piątek 18 grudnia 2020 r. odbyła się przedostatnia w tym roku XXXIII Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII Kadencji. Na posiedzeniu obecnych było 13 Radnych.

Czytaj więcej

Łańcucka biblioteka jako trzecia na Podkarpaciu w ogólnopolskim rankingu bibliotek!

Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie w Ogólnopolskim Rankingu Bibliotek 2020 zajęła 29 miejsce na 835 zgłoszonych placówek. W województwie podkarpackim wyższe pozycje w rankingu zajęły tylko biblioteki z Boguchwały i Jasła.

Czytaj więcej