Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2026-05-18, 08:04


W Zespole Szkół nr 2 w Łańcucie pojawi się nowy kierunek kształcenia. Od września uczniowie będą mogli rozpocząć naukę w zawodzie technik cyberbezpieczeństwa.

Decyzja o jego uruchomieniu nie jest przypadkowa. Jak podkreśla dyrektor szkoły Renata Chudzicka, to odpowiedź na dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość i rosnące znaczenie ochrony danych oraz systemów informatycznych. 

Nowy 5 letni kierunek ma przygotować uczniów do odnalezienia się na rynku pracy, który coraz mocniej opiera się na nowoczesnych technologiach. Szkoła stawia przy tym na praktyczne kształcenie i wykorzystanie już istniejącego zaplecza dydaktycznego oraz doświadczenia kadry.

Rekrutacja na nowy kierunek już jest otwarta, a szkoła zaprasza uczniów do zapoznania się z ofertą podczas nadchodzących dni otwartych już 22 maja w godz. 9:00–12:00.

W programie m.in.:
✔️ zajęcia z cyberbezpieczeństwa
✔️ programowanie aplikacji i grafiki komputerowej
✔️ roboty oraz modele zdalnie sterowane
✔️ symulator lotu i stoisko lotnicze
✔️ prezentacja sprzętu wojskowego i policyjnego
✔️ wirtualna strzelnica

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Ponad 86 tys. zł na rozwój młodzieży

Miasto Łańcut otrzymało kolejne wsparcie z funduszy europejskich. W dniu wczorajszym Burmistrz Miasta Łańcuta oraz Skarbnik Miasta podpisali umowę na realizację projektu pn. „Akademia Rozwoju Młodego Pokolenia: rozwój kompetencji uczniów z miasta Łańcuta”.

Czytaj więcej

Obrady XXVII Sesji Rady Miasta Łańcuta IX Kadencji


XXVII SESJA RADY MIASTA ŁAŃCUTA IX KADENCJI odbędzie się 20 maja 2026 r. (środa) o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie (I piętro), ul. Armii Krajowej 57.

Czytaj więcej

Retransmisja z XXVI SESJI RADY MIASTA ŁAŃCUTA IX KADENCJI

XXVI SESJA RADY MIASTA ŁAŃCUTA IX KADENCJI odbyła się 30 kwietnia 2026 r. (czwartek)

Czytaj więcej