Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-04-24, 13:10


Od 17 do 22 kwietnia br. obchodziliśmy w Łańcucie Tydzień dla Ziemi 2023, w ramach akcji #ZielonyŁańcut. W tym okresie w naszym mieście miało miejsce wiele ekologicznych inicjatyw i wydarzeń.

Obchody, jak co roku rozpoczęły się (17.04) rozdawaniem nasion łąk kwietnych, które już po raz trzeci Miasto Łańcut przygotowuje dla mieszkańców.

FOT. JULIA KUŁAK

Wtorek (18.04) również upłynął w roślinnym klimacie, gdyż właśnie tego dnia mieszkańcy Łańcuta mieli okazję wziąć udział w wymiance roślin doniczkowych, wraz z warsztatami tworzenia własnego podłoża dla nowych zdobyczy. Przez tajniki wiedzy ogrodniczej, przeprowadziła wszystkich Pani Dorota Skawina ze Szkółki Roślin Ozdobnych Róża-necznik. Również podczas tego wydarzenia przez Burmistrza Miasta Łańcuta- Rafała Kumka zostały wręczone nagrody laureatom konkursu plastycznego na eko plakat. Całości towarzyszyły dietetyczki z gabinetu Bonne Sante z Łańcuta służące radami dietetycznymi oraz przekąskami zero waste- wykonanymi np. z obierek.

Środa (19.04) zdecydowanie należała do wędkarzy z PZW Koła Nr 20 w Łańcucie. Na terenie Stawu Browarnego przeprowadzili oni pokaz wędkarstwa w zgodzie z naturą.

We czwartek (20.04) hol w Miejskim Dom Kultury w Łańcucie okazał się idealnym wybiegiem, dla małych artystów, którzy stworzyli kreacje z surowców wtórnych, czy stylizacje second hand. Ponad trzydziestu uczniów i uczennic łańcuckich szkół i przedszkoli oszołomiło publiczność swoimi kreatywnymi strojami. Całą galerię z wydarzenia można obejrzeć TUTAJ.

Piątek (21.04) rozpoczął się od sprzątania lasu Dębnik, za pomocą uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łańcucie. Popołudniu na profilu facebookowym TV Łańcut chętni mogli obejrzeć live z dietetyczką Klaudią Fitał, na temat żywienia według idei zero waste.

Sobotni poranek (22.04), był ostatnim z akcentów ekologiczncyh wydarzeń. Zgromadzeni w Bażantarnii ochotnicy, w tym duża grupa ZS Strzelec Łańcut sprzątali śmieci, notorycznie wyrzucane na terenie owego lasu.

FOT. JULIA KUŁAK

Dodatkowo całemu tygodniowi towarzyszyły wydarzenia organizowane w szkołach, przedszkolach, jak również w Miejskiej Bibliotece Publicznej czy Fili Miejskiego Domu Kultury w dzielnicy Podzwierzyniec.

Zapraszamy na krótką relację z całego Tygodnia dla Ziemi w Łańcucie!

Tekst: Julia Kułak

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Fotorealcja z „Pokazu ekologicznej mody”

Wczoraj- 20. kwietnia w ramach obchodów Tygodnia dla Ziemi w Łańcucie, w holu Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie odbył się nietopowy pokaz- ekologicznej mody.

Czytaj więcej

26 kwietnia kolejne posiedzenie Rady Miasta Łańcuta

26 kwietnia br. o godzinie 15:00 odbędzie się LX Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji. Poniżej przedstawiamy porządek obrad.

Czytaj więcej

Sprawozdanie z LIX Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji

6 kwietnia br. odbyła się LIX Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji. W obradach uczestniczyło 12 Radnych.

Czytaj więcej