Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-04-12, 13:42


6 kwietnia br. odbyła się LIX Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji. W obradach uczestniczyło 12 Radnych.

Punkt pierwszy dotyczył przyjęcia porządku obrad Sesji. Do porządku nie wprowadzono żadnych zmian. Za przyjęciem głosowało 12 Radnych.

Kolejny punkt to podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie Miasta Łańcuta na rok 2023. O zmianach poinformowała podczas sesji Alicja Helbin, skarbnik Miasta Łańcuta.

Zmiany w budżecie Miasta dotyczą zwiększenia dochodów bieżących i zwiększenia jednocześnie wydatków bieżących o kwotę 500 000,00 zł. Zmiany dotyczą zakupu węgla dla mieszańców Miasta Łańcuta. Ponadto w budżecie Miasta dokonuje się przeniesień wydatków bieżących i majątkowych budżetu na kwotę 2 194 500,00 zł. Zmiany są konieczne ponieważ po przeprowadzonych postępowaniach przetargowych kwoty, które były ujęte w budżecie są niewystarczające – uzasadniła podczas sesji pani Helbin. – Zwiększa się o kwotę 732 000,00 zł zadanie dotyczące uzbrojenia terenów inwestycyjnych, chodzi o ulicę Przemysłową, również zwiększa się zadanie pod nazwą budowa boiska sportowego przy szkole podstawowej nr 3 w Łańcucie o kwotę 347 000,00 zł oraz budowę drugiej nitki magistrali o kwotę 1 050 000,00 zł. Jeśli chodzi o zadanie dotyczące oświaty to tutaj zwiększa się wydatki na boisko sportowe na terenie szkoły podstawowej nr 3 o kwotę 60 000,00 zł. Środki te pochodzą ze zmniejszenia wydatków majątkowych z innych zadań, które były przewidziane w budżecie Miasta Łańcuta – dodała.

W dyskusji, którą otworzył przewodniczący Rady, głos zabrał burmistrz Miasta Rafał Kumek:

Kwoty, które pierwotnie zakładaliśmy w budżecie związane są z realizacją inwestycji, takich jak np. druga nitka magistrali wodociągowej (to ponad 6 km magistrali o średnicy 40 cm, ze stacji uzdatniania wody  w Woli Małej do zbiorników przy ul. Wandy Rutkiewicz). To niezwykle ważna inwestycja, która spowoduje wymianę magistrali wybudowanej w 1956 roku. Mimo, że robiliśmy kosztorysy, które na tą chwile są już aktualne, po ogłoszeniu przetargu te kwoty znacząco były wygórowane niż zakładaliśmy w budżecie. Podobnie z ul. Przemysłową, tutaj otrzymaliśmy z Polskiego Ładu na wybudowanie tej drogi  2 100 00,00 zł, dlatego szkoda by było gdyby ta kwota przepadła. Tutaj również przetarg okazał się wyższy niż zakładaliśmy. Dzięki przesunięciom tych środków powstanie również boisko typu orlik przy nowo wybudowanej hali sportowej przy szkole podstawowej nr 3. Przesuwamy środki z zadań, które także są ważne jednak są to drobniejsze inwestycje, które będą musiały jeszcze poczekać. Myślę, że pojawią się różne możliwości na pozyskanie dodatkowych środków zewnętrznych, aby móc je zrealizować.

Uchwała została podjęta, za podjęciem głosowało 12 Radnych, nikt nie był przeciwny,  nikt nie wstrzymał się od głosu.

Wobec wyczerpania porządku obrad przewodniczący Rady zamknął 59 Nadzwyczajną Sesję Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji.

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Retransmisja dostępna TUTAJ.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Już wkrótce zasiądziemy z bliskimi przy wielkanocnych stołach, by wspólne celebrować ten wyjątkowy czas Świąt Wielkiej Nocy.

Czytaj więcej

Pomoc żywnościowa – przedłużono termin kwalifikacji!

Oddział Rejonowy PCK w Przeworsku oraz Burmistrz Miasta Łańcuta ogłaszają nabór uzupełniający osób chętnych do wzięcia udziału w Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa. Termin kwalifikacji został przedłużony do 30 kwietnia 2023 r.

Czytaj więcej

Kolejna edycja akcji #ZielonyŁańcut przed nami!

Już wkrótce będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Ziemi. Również Miasto Łańcut aktywnie włącza się w obchody tego święta.

Czytaj więcej