Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-04-05, 09:16


Już wkrótce będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Ziemi. Również Miasto Łańcut aktywnie włącza się w obchody tego święta.

Już po raz 3. będziemy w naszym mieście obchodzić Międzynarodowy Dzień Ziemi. Miasto Łańcut wzorem lat ubiegłych, wraz z partnerami, wśród których znajduje się również nasza redakcja, zorganizuje akcję #ZielonyŁańcut – Tydzień dla Ziemi 2023 w Łańcucie.

FOT. MIASTO ŁAŃCUT

Co czeka mieszkańców w czasie całego Tygodnia dla Ziemi, który potrwa od 17 do 22 kwietnia?

  • – Świętowanie rozpocznie się w poniedziałek (17.04) tradycyjnym rozdawaniem nasion łąk kwietnych w okolicach centrum miasta.
  • – Podczas drugiego dnia- wtorek (18:04), o 17:30 rozpocznie się roślinna wymianka, podczas której uczestnicy będą mogli zdobyć nowe okazy, ale również nauczyć się tworzyć własną mieszankę podłoża dla domowych roślin. Dodatkowo po tym wydarzeniu rozdamy nagrody zwycięzcom ekologicznego konkursu plastycznego.
  • – We środę- trzeciego dnia (19.04) Koło PZW Nr 20 w Łańcucie, o godz. 16:30 zorganizuje pokazy wędkarstwa w zgodzie z naturą na terenie Stawu Browarnego. Przy okazji tego wydarzenia zostanie rozstrzygnięty konkurs plastyczny dot. przyrody i zagospodarowania wód.
  • – Czwarty dzień (20.04) upłynie pod znakiem wyjątkowego pokazu mody, na którym od godz.17:00 swoje ekologiczne i kreatywne kreacje, zaprezentują uczniowie łańcuckich szkół i przedszkoli. Podczas tego eventu odbędzie się również wymiana ubrań, podczas której będzie można odświeżyć swoją szafę, jak również puścić w dalszy obieg swoje nieużywane ubrania, buty czy dodatki.
  • – W piątek 21.04 nastąpi ostatnia okazja na odebranie od osób rozdających w imieniu miasta nasion łąk kwietnych w godzinach około południowych. Popołudniu odbędzie się wydarzenie skierowane do osób zainteresowanych dietetyką, czy gotowaniem. O godz.17:00 zostanie zorganizowane wydarzenie live na Facebooku pn.  „Zero waste w kuchni- jak jeść lepiej i marnować mniej?” Gościnią tej rozmowy będzie dietetyczka- Klaudia Fitał. Opowie o tym jak zastosować ideę zero waste w kuchni, nie marnować jedzenia, a co za tym idzie własnych środków. Oczywiście podczas tego spotkania dostępny będzie dla uczestników czat, na którym możecie zadawać pytania.
  • – Ostatnim elementem łańcuckich obchodów będzie sobotnie (22.04- Międzynarodowy Dzień Ziemi) sprzątanie Lasów Bażantarnia oraz Dębnik. Rozpocznie się o godz. 9:00.

Aby śledzić na bieżąco wszystkie informacje dotyczące tego wydarzenia zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku- TUTAJ. To właśnie tam będą pojawiać się przypomnienia dotyczące poszczególnych wydarzeń.

Tekst: Julia Kułak

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Bezdomność zwierząt w Łańcucie

Od ponad dwudziestu lat 4 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych. Z tej okazji postanowiliśmy się przyjrzeć sytuacji czworonogów na terenie naszego miasta.

Czytaj więcej

Sprawozdanie z LVIII Sesji Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji

30 marca br. odbyła się LVIII Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji. W obradach uczestniczyło 14 Radnych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym sprawozdaniem.

Czytaj więcej

W tym roku w Łańcucie nie pojeździmy na elektrycznych hulajnogach

Po zeszłorocznej premierze hulajnóg elektrycznych firmy Quick Ride, które użytkowali mieszkańcy, w tym roku nie skorzystamy z ów środka transportu.

Czytaj więcej