Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-04-04, 10:16


Od ponad dwudziestu lat 4 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych. Z tej okazji postanowiliśmy się przyjrzeć sytuacji czworonogów na terenie naszego miasta.

Miasto Łańcut, jak każda gmina miejska i wiejska, ma ustawowy obowiązek przyjąć program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na swoim terenie. Z dokumentem tym można zapoznać się TUTAJ.

Dodatkowo ze względu na dużą ilość bezdomnych, stale rozmnażających się kotów, pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami przygotowali specjalny program „Łańcut dla zwierząt”, którego celem jest zmniejszenie populacji i ograniczenie niekontrolowanego rozmnażania się kotów.

Jak wygląda sytuacja bezdomnych i porzuconych zwierząt w Łańcucie?

W ramach obowiązkowego zapewnienia całodobowej opieki weterynaryjnej zwierzętom bezdomnym z terenu miasta, została podpisana umowa z lek. wet. Jerzym Sulikowskim prowadzącym gabinet weterynaryjny pn. ESKULAP oraz schronisko dla zwierząt bezdomnych w Nowej Sarzynie.

Jakie psiaki czekają w schronisku w Nowej Sarzynie na nowy dom?
(kontakt w sprawie adopcji: 693302850)

Na terenie Miasta Łańcuta z osobami prywatnymi, które na co dzień ratują zwierzęta pilnie wymagające pomocy, współpracują również fundacje: „Felineus”, „Człowiek dla zwierząt”, „Judyta”.

Tekst: Julia Kułak

Komentarze

Mela pisze:

Czy w schronisku Nowa Sarzyna jest wolontariat? Czy pieski są wyprowadzane na spacery? Czy tylko zdjęcia porobione są przy gabinecie weterynaryjnym i wytworzone są do Sigiełek? Czy jest tam nowy ośrodek? Proszę o info

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Sprawozdanie z LVIII Sesji Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji

30 marca br. odbyła się LVIII Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji. W obradach uczestniczyło 14 Radnych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym sprawozdaniem.

Czytaj więcej

W tym roku w Łańcucie nie pojeździmy na elektrycznych hulajnogach

Po zeszłorocznej premierze hulajnóg elektrycznych firmy Quick Ride, które użytkowali mieszkańcy, w tym roku nie skorzystamy z ów środka transportu.

Czytaj więcej

W najbliższy czwartek Sesja Rady Miasta Łańcuta

30 marca, w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbędzie się LVIII Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji. Poniżej przedstawiamy porządek obrad.

Czytaj więcej