Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-03-28, 10:10


30 marca, w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbędzie się LVIII Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji. Poniżej przedstawiamy porządek obrad.

1. Otwarcie.

2. Przyjęcie porządku obrad Sesji.

3. Przyjęcie Protokołu Nr LVI/2023 z LVI oraz Nr LVII/2023 z LVII Sesji Rady Miasta Łańcuta.

4. Podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie Miasta Łańcuta na rok 2023 (Druk Rady Miasta Nr 28/2023).

5. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Łańcuta (Druk Rady Miasta Nr 29/2023).

6. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Strategii Przestrzennej Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego – zasady prowadzenia polityki przestrzennej ROF (Druk Rady Miasta Nr 23/2023).

7. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przy ul. Polnej w Łańcucie (Druk Rady Miasta Nr 24/2023).

8. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany Nr 5 Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Łańcuta (Druk Rady Miasta Nr 25/2023).

9. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Województwa Podkarpackiego (Druk Rady Miasta Nr 26/2023).

10. Podjęcie uchwały w sprawie zawarcia porozumienia międzygminnego w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków w miejscowości Łańcut, część ul. Polnej (Druk Rady Miasta Nr 27/2023).

11. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty (Druk Rady Miasta Nr 30/2023).

12. Informacja Burmistrza Miasta o działalności w okresie międzysesyjnym.

13. Informacja Burmistrza Miasta z realizacji uchwał Rady Miasta pomiędzy LV a LVIII Sesją Rady Miasta Łańcuta.

14. Wolne wnioski i oświadczenia.

źródło: https://lancut.esesja.pl/posiedzenie/2fd80c10-61c3-4

Link do transmisji na żywo: https://www.eurzad.net/player/live/lancut-live/sesja-20230330

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Obchody „Dnia Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką” w Markowej

24 marca obchodziliśmy ustanowiony przez parlament w 2018 r. Narodowy Dzień Polaków ratujących Żydów  pod okupacją niemiecką. Data ta jest symboliczna, gdyż właśnie tego dnia w 1944 r. za pomoc rodzinie żydowskiej, z rąk niemieckich okupantów zginęli Wiktora i Józef Ulma wraz 6 dzieci (oraz jednym w łonie matki).

Czytaj więcej

Zamknięcie parkingu przy MDK

Jak informuje Miejski Dom Kultury w Łańcucie już dzisiaj w późnych godzinach wieczornych zostanie zamknięty parking od strony ul. Moniuszki. Co jest tego powodem?

Czytaj więcej

Pendolino pojedzie przez Łańcut!

Urząd Transportu Kolejowego wydał zgodę PKP Intercity na stworzenie połączeń komercyjnych na trasie Kołobrzeg – Przemyśl Główny, przez Kraków i Warszawę.

Czytaj więcej