Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-03-22, 11:44


Urząd Transportu Kolejowego wydał zgodę PKP Intercity na stworzenie połączeń komercyjnych na trasie Kołobrzeg – Przemyśl Główny, przez Kraków i Warszawę.

Do tej pory połączenia realizowane pociągiem Express InterCity Premium najdalej na terenie Podkarpacia docierały do Rzeszowa, jednak po złożonym przez PKP Intercity wniosku, w czerwcu 2022, trasa ta zostanie wydłużona do Przemyśla. W ten sposób podróżujący ze wschodnich części województwa, będą mogli dostać się za pomocą bezpośrednich połączeń kolejowych nawet do Gdyni.

Jak informuje Urząd Transportu Kolejowego:

Przewoźnik uprawniony jest do uruchamiania pociągów, na podstawie niniejszej decyzji, w pełnej relacji, to jest na trasie Kołobrzeg – Przemyśl Główny – Kołobrzeg, oraz w częściowych relacjach, czyli na trasach: Warszawa Wschodnia – Kraków Główny – Warszawa Wschodnia; Warszawa Wschodnia – Przemyśl Główny – Warszawa Wschodnia; Kołobrzeg – Kraków Główny – Kołobrzeg; Gdynia Główna – Przemyśl Główny – Gdynia Główna oraz Gdynia Główna – Kraków Główny – Gdynia Główna.

W związku z wydłużeniem trasy w kierunku granicy wschodniej, również Łańcut znajdzie się w przebiegu nowego połączenia, co za tym idzie, także z Łańcuta pojedziemy pendolino (bez przesiadek w Rzeszowie czy Krakowie).

Połączenie to może być uruchomione od grudnia 2023 r., jednak ze względu na remont mostu nad Sanem, który trwa w Przemyślu, (i ma być zakończony w drugim półroczu 2024) prawdopodobnie zostanie podjęte później niż końcem 2023 r.

FOT. ARCHIWUM TV ŁAŃCUT

Tekst: Julia Kułak

Komentarze

Anonim pisze:

Brawo A do Szczecina kiedy?

Aserty pisze:

Do Szczecina Pendolino nie jeździ i jeszcze długo nie pojeździ że względu na infrastrukturę ale intercity jeździ bez zmian z Lancuta 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

21 marca – pierwszy dzień wiosny

Dziś jest pierwszy dzień wiosny – jedno z najbardziej oczekiwanych i radosnych wydarzeń w roku. Chociaż pogoda od rana nas nie rozpieszcza oznacza to, że długi i szary zimowy okres powoli się kończy, a natura budzi się do życia. Wiele osób cieszy się z faktu, że może korzystać z dłuższych i cieplejszych dni oraz z zielonych drzew i kwiatów, które zaczynają pojawiać się na ulicach i w parkach.

Czytaj więcej

Wręczono statuetki „Aktywny Senior im. Adama Hadława”

Już po raz czwarty w Łańcucie odbyła się uroczysta Gala „Aktywny Senior im. Adama Hadława”. W tym roku nagrody otrzymali: Jolanta Kluz-Zawadzka, Maria Widera-Zielonka, Roman Bijak, Tadeusz Dubiel oraz Stanisław Pelic.

Czytaj więcej

Wszystkiego co najlepsze dla Mężczyzn!

Dwa dni temu honorowaliśmy wszystkie Panie obchodząc Międzynarodowy Dzień Kobiet, dzisiaj jednak nadszedł czas, aby docenić również mężczyzn.

Czytaj więcej