Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-03-31, 12:40


Jak wiecie od zawsze staramy się angażować w działania proekologiczne, gdyż wiemy, że warto propagować działania mające na celu poprawienie stanu naszej planety.

Dlatego też wspólnie z Miastem Łańcut podejmujemy się organizacji wyjątkowego wydarzenia.

Od 19 kwietnia rozpoczniemy kolejne już wydarzenie z cyklu „Zielony Łańcut”, a będzie to Tydzień dla Ziemi. Do 23 kwietnia będziecie mieli okazję wziąć udział w wielu ciekawych i kreatywnych eventach.

Plan całego tygodnia wygląda następująco:


19.04- Roślinna wymiana z prelekcją dotyczącą pielęgnacji roślin – 18:00, MDK Filia Podzwierzyniec
20.04- Odzieżowa wymiana z konsultacjami stylistki – 18:00, Hol MDK Łańcut,
21.04- Prelekcja i warsztaty zero waste- 18:00, Sala widowiskowa MDK,
22.04- Sprzątanie terenów Dębnika wraz z uczniami SP4- 10:00, przy skrzyżowaniu ul. Dębik i ul. Zwierzyniec + Rozdawanie nasion łąk kwietnych na terenie miasta
23.04- Sprzątanie Bażantarni- 10:00, wejście od ul. Partyzantów, .


Podczas całego tygodnia będziemy rozdawać uczestnikom wydarzeń nasiona łąk kwietnych!

Zapisy na poszczególne wydarzenia:

Nasze spotkania uświetnią wyjątkowi goście:

  • Maj Plants podczas roślinnej wymianki przeprowadzą dla nas prelekcję o odpowiedniej pielęgnacji roślin domowych,
  • Katarzyna Ciąpała- stylistka podczas wymiany odzieżowej pokaże nam proste pomysły na stylizacje z drugiej ręki i pomoże w doborze odpowiednich ubrań,
  • FORMAT-KA podczas warsztatów zero waste pokaże nam jak w sposób kreatywny można stworzyć coś z resztek materiałów.

Zapraszamy Was na nasze wydarzenie na Facebooku- TUTAJ, gdzie na bieżąco będziemy wrzucać informacje dotyczące poszczególnych spotkań. Będziemy również przypominać o najważniejszych punktach regulaminów, więc warto dołączyć!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Sprawozdanie z XLVII Sesji Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji

24 marca odbyła się XLVII Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji. W obradach uczestniczyło 14 Radnych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym sprawozdaniem.

Czytaj więcej

Filia MDK Podzwierzyniec zaprasza na kiermasz wielkanocny

Przysmaki na świąteczny stół, palmy, pisanki, koszyczki, wielkanocne ozdoby – to wszystko można będzie kupić 3 kwietnia od godziny 10:00 do 17:00, podczas kiermaszu wielkanocnego zorganizowanego w Filii MDK Podzwierzyniec.

Czytaj więcej

Przyznano nagrody w konkursie „Aktywny Senior im. Adama Hadława”

W dniu 24 marca, podczas XLVII Sesji Rady Miasta Łańcuta, odbyło się uroczyste wręczenie statuetek przyznanych w konkursie „Aktywny Senior im. Adama Hadława”. Uhonorowano dwie osoby.

Czytaj więcej