Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-09-01, 15:51


Po wielomiesięcznym zdalnym nauczaniu, przerwie wakacyjnej i ogólnym rozluźnieniu, uczniowie wracają do szkolnych ławek. Dla większości nauczycieli, uczniów i dyrektorów szkół to z jednej strony powrót do normalności, z drugiej jednak wyzwanie.

Sale lekcyjne, na ile to możliwe, przygotowane. Dyrektorzy szkół przez ostatnie dni stawali na głowie, by przygotować swoje placówki do jak najlepszego rozpoczęcia nowego roku szkolnego. I choć mają obawy, liczą na to, że nauka stacjonarna trwać będzie jak najdłużej. Tak jest m.in. w Szkole Podstawowej nr 2 gdzie wraz z rozpoczęciem roku szkolnego funkcję dyrektora objęła pani Jolanta Suraj-Zych.

W nowym roku szkoły czeka rygor sanitarny. Główne zasady, które będą obowiązywać to dezynfekcja, zachowanie higieny oraz dystansu społecznego. Z maseczek uczniowie będą korzystać w miejscach wspólnych np. na korytarzach, w toaletach, w szatniach. Będą też dodatkowe zajęcia, które mają uzupełnić braki spowodowane nauczaniem zdalnym.

Większość uczniów żyje jeszcze wspomnieniami wakacyjnymi, ale nie wszyscy bo spora część stawia sobie cele i wyzwania na ten nowy rok szkolny.

Zapraszamy na naszą relację z rozpoczęcia roku szkolnego w SP2.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Jesienna akcja szczepienia lisów!

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej w dniach 9 – 18 września br. jesiennej akcji doustnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Czytaj więcej

Zakończenie wakacji już w ten weekend!

Już wkrótce kończą się wakacje. Z tej okazji Miasto Łańcut organizuje trzydniową imprezę na miejskich plantach.

Czytaj więcej

Nabór uzupełniający do projektu „Wymiana źródeł ciepła na terenie ROF”

23 sierpnia br. w siedzibie Biura Stowarzyszenia Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego (ROF) Burmistrz Miasta Łańcuta Rafał Kumek wziął udział w podpisaniu umowy z firmą, która zajmie się dostawą i montażem nowoczesnych urządzeń grzewczych w ramach projektu „Wymiana źródeł ciepła na terenie ROF”.

Czytaj więcej