Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-09-29, 07:48


Już w najbliższą sobotę seniorzy za symboliczną złotówkę będą mogli zwiedzić łańcuckie zabytki.

Muzeum – Zamek w Łańcucie po raz kolejny przyłącza się do ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pt. „Weekend Seniora z Kulturą”.

Dlatego 2 października wszystkie osoby, które ukończyły 60 lat, będą mogły skorzystać z tej oferty, po okazaniu dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego ich wiek. Karnety (za 1 zł) dostępne będą w kasach Muzeum. Upoważnią one zainteresowanych do zwiedzenia zamku, stajni oraz wozowni.

W sobotę Zamek można zwiedzać od godz. 10:00 do 18:00 (ostatnie wejście o 17:00). Stajnie i Wozownia są czynne od godz. 11:10 do 19:00 (ostatnie wejście o 18:10). Z uwagi na obostrzenia epidemiczne, zwiedzanie odbywa się w reżimie sanitarnym. Obowiązują limity wejść.

Organizatorem akcji jest Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i
Sportu. Jej celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym poszczególnych regionów kraju.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Łańcucie

W piątek 17 września Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza na Dzień Otwarty Funduszy Europejskich. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmi: „Łańcut – odkryj dzieje niezwykłego miasta”.

Czytaj więcej

Kolejna odsłona historycznych wykładów

Już w najbliższy piątek (17 września) zapraszamy na kolejny wykład z cyklu „Z Dziejów Dawnego Łańcuta”.

Czytaj więcej

10. jubileuszowa edycja Narodowego Czytania także w Łańcucie

4 września odbyła się 10. jubileuszowa edycja Narodowego Czytania. Tegoroczna lektura to dramat „Moralność Pani Dulskiej”, autorstwa Gabrieli Zapolskiej. Uroczystość wspólnego czytania miała miejsce przy nowo wyremontowanym budynku filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łańcucie.

Czytaj więcej