Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-09-25, 11:52


W piątek, sobotę i niedzielę 29, 30 września i 1 października 2023 r. Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza na Weekend Seniora z Kulturą. To ogólnopolska akcja skierowana do osób 60+. Jej organizatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach wydarzenia (Weekend Seniora z Kulturą) turyści, którzy ukończyli 60 lat będą mogli zwiedzić cztery ekspozycje łańcuckiego Muzeum w promocyjnej cenie. Promocja obejmuje zakup:
karnetu na I piętro, parter Zamku oraz do Stajni i Wozowni ˗ bilet: 10 zł/os. (na co dzień karnet ulgowy kosztuje 30 zł),
biletu do Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego ˗ d. Oranżeria – bilet: 5 zł/os. (zniżka: 50%),
biletu do Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego ˗ d. Ujeżdżalnia – bilet: 5 zł/os. (zniżka 50%).
Wejściówki będzie można zakupić w Kasach Biletowych w Maneżu (ul. 3-go Maja 10), po okazaniu ważnego dokumentu/legitymacji uprawniającej do ulgi.

Pierwsze piętro rezydencji to najbardziej reprezentacyjne wnętrza. W ramach trasy zwiedzający mogą obejrzeć m.in. Salę Balową, Wielką Jadalnię czy Galerię Rzeźb. W wozowni została zgromadzona oryginalna kolekcja pojazdów konnych po rodzinie Potockich. Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego – d. Oranżeria, to multimedialne wnętrza i historia dawnych właścicieli zamku przedstawiona w nowoczesny sposób. W tym miejscu turyści mogą aktywnie poznawać dawną kulturę i zwyczaje oraz np. zagrać w gry. W Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego w d. Ujeżdżalni znajdują się pojazdy konne pozyskane przez Muzeum po II wojnie światowej. W kolekcji jest np. powóz, którym miał podróżować Fryderyk Chopin – zachęca do zwiedzania Joanna Garbulińska-Charchut z MZ Łańcut.

źródło: MZ Łańcut

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Jubileusz zespołu Gracja [foto]

Swoje 30-lecie obchodził łańcucki zespół taneczny Gracja. Koncert jubileuszowy odbył się w ubiegłą sobotę, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Czytaj więcej

Narodowe Czytanie w Łańcucie [foto]

Minęła kolejna wyjątkowa edycja ogólnopolskiej akcji pn. Narodowe Czytanie, która odbyła się w sobotę, 9 września 2023 roku, w Parku Angielskim, przy Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Czytaj więcej

9 września kolejna edycja Narodowego Czytania

Miasto Łańcut, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Dom Kultury w Łańcucie zapraszają do lektury Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej podczas Narodowego Czytania 2023. Wspólne czytanie dzieła z kanonu polskiej literatury odbędzie się w sobotę, 9 września.

Czytaj więcej