Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-09-21, 08:00


Do 30 września w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie można oglądać wystawę fotografii wielkoformatowej, której autorem jest Ryszard Szymański.

Wystawa zatytułowana jest „Rzeki Szum” Tanew – Cud Roztocza.

Tanew nie przypadkowo znalazł się na fotografiach. Jak mówił sam autor rzeka jest mu bardzo bliska, a jego życie utożsamia z jej biegiem.

Fotografia jest moją pasją od czasu, gdy potrafiłem wykonywać pierwsze zdjęcie prostym aparatem fotograficznym. Jest dla mnie smakiem życia w ułamku sekundy – mówił Ryszard Szymański, autor wystawy.

Obiektami zdjęć autora były: przyroda, architektura, jak również ważne wydarzenia z życia rodzinnego. Zamiłowanie zostało do dzisiaj, czego efektem jest wystawa prac, którą można oglądać do 30 września.

Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Burmistrz Miasta Łańcuta Rafał Kumek, któremu towarzyszył Kierownik artystyczny Adam Opałka, jak również sam autor wystawy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Wystawa Astrid Lindgren w MBP

We wrześniu oraz październiku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie można obejrzeć wystawę poświęconą Astrid Lindgren. Jest to wybitna szwedzka pisarka, najbardziej znana autorka książek dla dzieci na świecie.

Czytaj więcej

Narodowe Czytanie „Balladyny” w Łańcucie

5 września po raz kolejny Łańcut włączył się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Hasłem tegorocznej akcji było: Łańcucianie czytają Balladynę.

Czytaj więcej

Grupa filmowa z Łańcuta ogłasza casting do filmu

Grupa młodych ludzi z grupy filmowej „Kids With Cams” poszukuje aktorów do etiudy fabularnej. Szukają ludzi ambitnych, zakochanych w aktorstwie i nie bojących się stanąć przed obiektywem, w zamian za co proponują pełny profesjonalizm i przyjacielską atmosferę.

Czytaj więcej