Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-09-17, 07:52


We wrześniu oraz październiku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie można obejrzeć wystawę poświęconą Astrid Lindgren. Jest to wybitna szwedzka pisarka, najbardziej znana autorka książek dla dzieci na świecie.

Od 7 września 2020 r. do 30 października 2020 r. w holu Biblioteki na pierwszym piętrze oraz w Oddziale Biblioteki Dla Dzieci i Młodzieży, w godzinach otwarcia placówki, można zapoznać się z wystawą poświęconą autorce.

Najbardziej znani bohaterowie książek Lindgren to Karlsson z dachu, Pippi Pończoszanka, a także Dzieci z Bullerbyn. Wśród jej dorobku literackiego znajduje się ponad 20 powieści i zbiorów opowiadań dla dzieci, a ponadto sztuki teatralne i słuchowiska radiowe. Są doceniane przez czytelników, jak i krytyków literackich. Wiele z jej powieści zostało sfilmowanych.

Książki o Pippi stały się największym szwedzkim bestsellerem wszech czasów dla dzieci. Przetłumaczono je na 73 języki, a łączna liczba wydanych egzemplarzy przekroczyła w 2000 roku 10 mln.

Powieści napisane przez Astrid Lindgren w Polsce zaczęły ukazywać się pod koniec lat pięćdziesiątych w wydawnictwie Nasza Księgarnia.


Książki autorstwa Lindgren zawierają wciąż aktualne przekazy, w ogóle się nie starzeją, a ich bohaterowie nadal są uwielbiani przez kolejne pokolenia młodych czytelników.

fot. MBP Łańcut

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Narodowe Czytanie „Balladyny” w Łańcucie

5 września po raz kolejny Łańcut włączył się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Hasłem tegorocznej akcji było: Łańcucianie czytają Balladynę.

Czytaj więcej

Grupa filmowa z Łańcuta ogłasza casting do filmu

Grupa młodych ludzi z grupy filmowej „Kids With Cams” poszukuje aktorów do etiudy fabularnej. Szukają ludzi ambitnych, zakochanych w aktorstwie i nie bojących się stanąć przed obiektywem, w zamian za co proponują pełny profesjonalizm i przyjacielską atmosferę.

Czytaj więcej

„Mistrz i uczeń” – premiera filmu w MDK

Podkarpacka Komisja Filmowa, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz Stowarzyszenie Form Różnych zapraszają na premierę filmu „Mistrz i uczeń”.

Czytaj więcej