Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-04-29, 08:47


Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej od 1 do 11 maja wiosennej akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Prowadzone szczepienie obejmuje w całości teren województwa podkarpackiego. Uodparnianie lisów prowadzone będzie poprzez zrzuty z samolotów szczepionki doustnej (z wyłączeniem terenów zurbanizowanych i akwenów wodnych) oraz wykładanie ręczne (wokół osiedli ludzkich).

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do mieszkańców, aby nie podnosili szczepionek, ponieważ przynęty dotykane przez ludzi nie będą już przyjmowane przez lisy. Kontakt człowieka ze szczepionką ukrytą w przynęcie wymaga konsultacji medycznej. W okresie trwania akcji szczepienia lisów i przez 14 dni po jej zakończeniu zaleca się trzymanie w zamknięciu mięsożernych zwierząt domowych na terenach objętych szczepieniem, a ponadto wstrzymanie się od polowań.

https://rzeszow.uw.gov.pl/aktualnosci/wiosenna-akcja-szczepienia-lisow-4/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Kwitnący Łańcut

Od pewnego czasu w naszym mieście możemy podziwiać pięknie rozkwitające drzewa oraz krzewy.

Czytaj więcej

W najbliższy czwartek posiedzenie Rady Miasta Łańcuta

XXXVIII Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII Kadencji odbędzie się 29 kwietnia br. o godz. 15:00, w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie.

Czytaj więcej

Jak wyglądał tegoroczny Dzień Ziemi w Łańcucie?

Z okazji Dnia Ziemi w Łańcucie w trakcie ubiegłego tygodnia, Urząd Miasta Łańcuta prowadził kampanię mającą na celu zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców.

Czytaj więcej