Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2024-05-07, 09:17


6 maja br. odbyła się sesja inauguracyjna Rady Powiatu Łańcuckiego. Na starostę powiatu ponownie wybrano Adama Krzysztonia (dotychczasowego starostę). Natomiast przewodniczącym Rady został Stanisław Panek.

  • Starosta: Adam Krzysztoń – Kraczkowa
  • Wicestarosta: Barbara Pilawa-Kraus – Łańcut

Społeczni Członkowie Zarządu Powiatu Łańcuckiego:

  • Halina Golec – Pogwizdów
  • Jan Kilian – Markowa
  • Marian Kurek – Korniaktów Północny

Przewodniczący Rady Powiatu Łańcuckiego: Stanisław Panek – Żołynia

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łańcuckiego:

  • Wincenty Morycz – Krzemienica
  • Agnieszka Rzepka – Rakszawa

Nowy skład władz powiatu to zespół zróżnicowany, obejmujący wszystkie siedem samorządów gminnych z obszaru naszego powiatu. Podczas sesji ustalono skład stałych komisji rady i wybrano przewodniczących.

Na sesji inauguracyjnej ślubowanie złożyło 21 nowo wybranych radnych powiatowych: Janusz Bester, Halina Golec, Zbigniew Grad, Jan Kilian, Kamil Kilian, Adam Krzysztoń, Marian Kurek, Michał Mac, Mariusz Rejman, Monika Roman, Wojciech Szura, Stanisław Panek, Barbara Pilawa-Kraus, Agnieszka Rzepka, Wincenty Morycz, Kamil Chmiel, Zbigniew Łoza, Joanna Murias, Piotr Nowak, Izabela Pomykała oraz Łukasz Rzepka.

fot. Piotr Dubiel

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

I Sesja Rady Miasta Łańcuta IX kadencji już jutro

Na jutro, tj. 7 maja, zwołano I Sesję Rady Miasta Łańcuta IX kadencji. Posiedzenie rozpocznie się o godzinie 15:00 w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie.

Czytaj więcej

Iskierka uzyskuje kwalifikacje na Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata IDO

W dniach 27-28 kwietnia Zespół Taneczny Iskierka prezentował swoje umiejętności podczas Mistrzostw Polski IDO Show Dance & Production, które odbyły się w łańcuckiej hali MOSiR.

Czytaj więcej

Zapraszamy na zajęcia Aikido w Łańcucie [wideo]

Odkryj harmonię między ciałem, umysłem i duchem! Zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach Aikido w Łańcucie, gdzie sztuka walki staje się sztuką samoobrony i rozwoju osobistego.

Czytaj więcej