Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-03-31, 07:56


W dniu wczorajszym podczas posiedzenia Rady Miasta Łańcuta wręczono statuetki w konkursie „Aktywny Senior 2020”. Za działalność społeczną dla miasta uhonorowano Kazimierę Kozuń, Marię Skręt, Zofię Puczkowską oraz Józefa Szczupaka.

Kazimiera Kozuń – już od szkoły podstawowej aktywnie uczestniczyła w życiu kulturalnym Łańcuta. W latach 1969-1970 śpiewała w zespole Cordy działającym przy Zameczku Romantycznym w Łańcucie oraz w zespole Dysonans działającym przy Zakładowym Domu Kultury Fabryki Śrub na Podzwierzyńcu. Po reaktywacji zespołu Dysonans w roku 1997, który wówczas działał przy MDK w Łańcucie, ponownie występuje na scenach Łańcuta i województwa jako wokalistka zespołu. Od roku 2014 jest poetką Koła Lirycznego Wena działającego przy MDK w Łańcucie, z którym wystąpiła w 24 spektaklach poetycko-muzycznych w Łańcucie i powiecie łańcuckim. W latach 2016-2019 występuje jako solistka ubarwiając wieczorki muzyczne na spotkaniach seniorów w rzeszowskim klubie Akwarium, od czterech lat będąc na emeryturze bierze udział w wydarzeniach artystycznych organizowanych przez MDK w Łańcucie, filię MDK Podzwierzyniec, Świetlicę MDK w Domu Strażaka Przedmieście, spotkaniach poetyckich organizowanych przez koła poetyckie w powiecie łańcuckim oraz w spotkaniach poetycko-muzycznych inicjowanych przez Lucjana Puchałę, zawsze chętnie i z pełnym zaangażowaniem bierze udział w wydarzeniach kulturalnych naszego miasta.

Maria Skręt – jedna z założycielek Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta na Podkarpaciu. Aktywna członkini Koła Łańcuckiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Długoletni sekretarz Koła TPBA w Łańcucie. Inicjatorka wielu akcji charytatywnych w niesieniu pomocy ubogim i bezdomnym, działająca społecznie w Polskim Zrzeszeniu Inżynierów i Techników Sanitarnych.

Zofia Puczkowska – długoletnia mieszkanka Łańcuta – dzielnicy Podzwierzyniec, która będąc na emeryturze od wielu lat mocno zaangażowana jest w prace na rzecz lokalnej społeczności i działalności w Klubie Seniora przy Filii MDK Podzwierzyniec. Osoba bardzo komunikatywna, otwarta, potrafiąca dotrzeć do drugiego członka i zjednać sobie ludzi do pracy społecznej. Uzdolniona artystycznie, stąd jej funkcja Przewodniczącej Sekcji Artystycznej. Prowadzi różnego rodzaju warsztaty, nie tylko z seniorami ale również międzypokoleniowe. Prace powstałe pod jej kierownictwem były później prezentami dla gości, służyły jako dekoracje sceny i stołów, podczas organizacji różnorakich imprez kulturalnych. Inicjatorka wielu pomysłów przy organizacji wycieczek, spotkań towarzyskich, główna pomysłodawczyni i wykonawczyni wieńców dożynkowych. Swoją wiedzę i umiejętności chętnie przekazuje innym.

Józef Szczupak – jeden z członków założycieli Akcji Katolickiej w Łańcuckiej Farze. Stały członek Komitetu Redakcyjnego gazetki parafialnej Gaudemater oraz autor wielu artykułów o tematyce społecznej. Wieloletni aktywnie działający członek Rady Osiedla Wschód. Biegły sądowy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy także po zakończeniu pracy zawodowej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Gdzie się podział łańcucki ratusz?

Już wkrótce rozpocznie się rewitalizacja miejskich Plant w Łańcucie. Jednak zanim ona nastąpi zostaną przeprowadzone prace archeologiczne w tym miejscu.

Czytaj więcej

Sprawozdanie z XXIV Sesji Rady Powiatu Łańcuckiego VI kadencji

Wczoraj odbyła się XXIV Sesja Rady Powiatu Łańcuckiego.

Czytaj więcej

30 marca kolejne posiedzenie Rady Miasta Łańcuta

XXXVII Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII Kadencji odbędzie się 30 marca br. o godz. 15:00, w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie.

Czytaj więcej