Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-01-05, 11:06


15 grudnia w filii MDK Podzwierzyniec odbył się wernisaż wystawy prac, których autorami są słuchacze Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Podczas tegorocznych plenerów połączonych z warsztatami artyści – bo tak można ich nazwać – stworzyli piękne prace malarskie, fotograficzne oraz ikony.

Jeden z plenerów odbył się w Brzózie Królewskiej, drugi natomiast w Olchowej w Bieszczadach oraz trzeci w łańcuckiej „Bogdance”.

Uczestniczyło w nich ponad 50 słuchaczy ŁUTW, z grupy malarskiej, fotograficznej i ikonopisania.

W symbolicznym wernisażu wzięli udział burmistrz Miasta Łańcuta, kierownik artystyczny MDK, kierownik Filii MDK, instruktor malarstwa oraz przedstawiciele ŁUTW.

Plenery odbyły się dzięki wsparciu finansowemu burmistrza Miasta Łańcuta oraz Wojewody Podkarpackiego w ramach konkursu ofert na realizację zadań z zakresu kultury na działania artystyczne i kulturalne, projekt pod nazwą „Świat wokół nas” i „Trzymaj formę i rozwijaj swoje pasje”.

Zapraszamy na materiał.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Jasełka „Bóg przychodzi na ziemię” – premiera

Zapraszamy do obejrzenia Jasełek przygotowanych przez Grupę Teatralną działającą przy Parafii Farnej w Łańcucie przy współpracy z naszą Telewizją Łańcut.

Czytaj więcej

Świątecznie z EKROLEM

Zespół taneczny Ekrol prezentuje świąteczny spot, w tym wyjątkowym czasie.

Czytaj więcej

Już jutro premiera Jasełek „Bóg przychodzi na ziemię”

Wigilia to szczególny czas – czas spędzany z najbliższymi. Z tej okazji Grupa Teatralna działająca przy Parafii Farnej w Łańcucie, Miasto Łańcut oraz nasza Telewizja Łańcut zapraszają na Jasełka „Bóg przychodzi na ziemię”, które swoją premierę będą mieć już jutro (24 grudnia) o godz. 18:00!

Czytaj więcej