Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2024-05-08, 10:10


Miejski Dom Kultury w Łańcucie w okresie od 15.03.2024 roku do 17.10.2024 roku realizuje projekt pn. „Zakup strojów ludowych dla ZPiT Mały Łańcut – stroje łowickie” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2024.

W ramach projektu Zespół Pieśni i Tańca „Mały Łańcut” będzie miał możliwość zakupu oryginalnych strojów łowickich, dzięki którym będzie miał możliwość poszerzyć swój dotychczasowy repertuar, który tworzy nieprzerwanie od ponad 20 lat. Zespół z nowymi tańcami i w nowych strojach ludowych po raz pierwszy zaprezentuje się szerszej publiczności na specjalnie zorganizowanych koncertach dla mieszkańców miasta i powiatu łańcuckiego, które odbędą się jesienią 2024.

Całkowita wartość projektu: 30.525,00 zł
Pozyskane dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury: 29.000,00 zł
Wkład własny: 1.525,00 zł

źródło: MDK Łańcut

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Dni Otwarte Funduszy Europejskich ˗ poznaj Zamek z innej perspektywy

Muzeum-Zamek w Łańcucie po raz kolejny włączyło się do ogólnopolskiej akcji „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”. W piątek i sobotę 10 i 11 maja będzie można zwiedzić najnowsze ekspozycje Muzeum na podstawie biletów w promocyjnych cenach.

Czytaj więcej

Łańcucki Zamek zaprasza na „Noc Muzeów z… duchami”

W czwartek 2 maja 2024 r. Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza na Noc w Muzeum. To jedyne takie wydarzenie w roku, gdy ekspozycje udostępniane są w nocnej porze. W tym roku specjalnie na tę okazję Muzeum przygotowało kilka nowości.

Czytaj więcej

Znamy program 63. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie

Poniżej przedstawiamy program tegorocznego 63. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie, który odbędzie się w terminie 9 maja – 7 czerwca 2024 r. Sprzedaż biletów rozpocznie się w najbliższy wtorek, tj. 5 marca.

Czytaj więcej