Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-02-13, 12:48


Wokół kościoła znajdującego się przy ul. Farnej często można zaobserwować poruszające się pojazdy, jednak już 19 lutego ma to ulec zmianie.

W kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika szczególnie w niedzielę i święta gromadzi na się nabożeństwach wielu wiernych. W związku z ograniczoną liczbą miejsc parkingowych przy ul. Rynek czy ul. Farnej mieszkańcy często parkują bezpośrednio przy samym kościele.

Już od 19 lutego nie będzie to możliwe, gdyż ruch samochodowy w bezpośrednim sąsiedztwie świątyni zagraża jej trwałości.

Jak poinformowano podczas wczorajszych ogłoszeń:

Od najbliższej soboty, 19 lutego br., całkowicie wyłączamy ruch kołowy wokół naszej świątyni. Decyzja jest podyktowana najnowszymi opracowaniami i ekspertyzami fachowców w dziedzinie budowlanej. Po inspekcji murów oporowych oraz szczelin i rys już występujących w obiekcie kościoła, nie możemy pozwolić na dalsze ryzyko niszczenia świątyni, która jest dziedzictwem wieków wpisanym w rejestr zabytków.

Nam udało się dopatrzeć pęknięć na murze budynku bezpośrednio sąsiadującego z kościołem farnym, jakim jest klasztor ss. Boromeuszek.

FOT. PIOTR DUBIEL

Tekst: Julia Kułak

Komentarze

ipse pisze:

A czy uszkodzenia nie są zwiazane z budową sali gimnastycznej przy liceum?

Lancut News pisze:

To pytanie, które powinno być skierowane w stronę osób, które wykonywały badania i pomiary na kościele.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Kolejna edycja konkursu „Aktywny Senior im. Adama Hadława”

Od dnia 20 grudnia br. można zgłaszać kandydatów w corocznym konkursie „Aktywny Senior im. Adama Hadława”, który organizowany jest przez Burmistrza Miasta Łańcuta. 

Czytaj więcej

Darmowa kolonoskopia w Łańcucie

Mieszkańcy Powiatu Łańcuckiego mogą skorzystać z bezpłatnych badań kolonoskopii. Projekt realizowany przez Centrum Medyczne w Łańcucie potrwa do końca czerwca.

Czytaj więcej

Łańcut zebrał ponad 40 tys. złotych

31. Finał WOŚP odbył się w niedzielę, 29 stycznia. Tradycyjnie w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie na ulicach pojawili się wolontariusze z puszkami, by kwestować dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, również w Łańcucie.

Czytaj więcej