Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2024-05-29, 08:14


28 maja 2024 r. przed godziną 22:00 zmarł ks. prałat Władysław Kenar, wieloletni proboszcz parafii Łańcut Fara, Honorowy Obywatel Miasta Łańcuta.

ks. prałat Władysław Kenar ur. 25.04.1937 r., pochodził z parafii Iwonicz. Święcenia kapłańskie otrzymał 18.06.1961 r. W latach 1984 – 2010 proboszcz, a następnie rezydent parafii św. Stanisława Bpa w Łańcucie. Założyciel Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło w Łańcucie. Otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Łańcuta nadany przez Burmistrza oraz Radę Miasta Łańcuta.

Data i godzina exporty i pogrzebu:

„Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki wieków. Amen.”

Zapraszamy na archiwalny film dokumentalny „Kowalstwo Boże” – ks. prałat Władysław Kenar.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Dzieci w powiecie łańcuckim

Według danych z ostatniego Narodowego Spisu Powszechnego udostępnianych przez GUS, w powiecie łańcuckim mieszkało 14140 dzieci do 14 roku życia włącznie: 7260 chłopców oraz 6880 dziewczynek.

Czytaj więcej

Przerwa w dostawie wody!

W związku z modernizacją sieci wodociągowej, połączonej z magistralą w rejonie ul. Grunwaldzkiej, związanej z budową tunelu pod torami, w dniu 23 maja 2024r. w godzinach od 23:00 do godziny 5:00 dnia 24 maja 2024r. nastąpi przerwa w dostawie wody.

Czytaj więcej

Bezpieczna prędkość na drogach powiatu łańcuckiego [wideo]

17 maja, w całej Polsce, odbyła się akcja „Prędkość”, w której udział wzięli także policjanci z Łańcuta. To ogólnopolskie przedsięwzięcie ma na celu egzekwowanie przepisów dotyczących ograniczeń prędkości oraz podniesienie świadomości kierowców na temat zagrożeń związanych z nadmierną prędkością.

Czytaj więcej