Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-05-21, 12:04


Organizatorzy zapraszają na koncerty w ramach tegorocznej, sześćdziesiątej edycji Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Obostrzenia i ograniczenia związane z trwającą wciąż pandemią koronawirusa warunkują zarówno termin realizacji Festiwalu, jak i jego formułę.

W okresie od 20. czerwca do 2. lipca b.r. zostanie zrealizowanych osiem festiwalowych koncertów, które zostaną zaprezentowane zarówno w Sali Balowej Muzeum – Zamku w Łańcucie, jak i w Sali Koncertowej Filharmonii Podkarpackiej, a także w plenerze – Ogrodzie Angielskim przy Miejskim Domu Kultury w Łańcucie.

Koncerty odbędą się w dniach: 20, 22, 23, 24, 25, 26, 27 czerwca i 2 lipca 2021 r.

Wezmą w nich udział wspaniali artyści o międzynarodowej sławie, którzy zaprezentują dzieła muzyczne powstałe głównie w romantyźmie, ale zabrzmi także muzyka współczesnych twórców, m.in. K. Pendereckiego. Na pewno do nadzwyczajnych, bardzo obiecujących, festiwalowych wydarzeń zaliczyć można plany wystawienia opery pt. „La forza del merito“, którą skomponował Marcello di Capua, kompozytor rezydujący w Łańcucie na przełomie XVIII i XIX wieku. Zapewne szczególną ciekawostką i niespodzianką festiwalową będzie inauguracyjny koncert „hybrydowy”, na który poza „występem na żywo“ dwojga solistów i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej, którą poprowadzi maestro Massimiliano Caldi, wypełni także nagranie włoskiej Orkiestry Kameralnej WIRTUOZI TEATRU ALLA SCALA, zrealizowane specjalnie na potrzeby łańcuckiego Festiwalu w mediolańskiej La Scali. Już 22. czerwca jeden z najwybitniejszych pianistów na świecie, IVO POGORELICH, zaprezentuje muzykę Fryderyka Chopina, a setną rocznicę urodzin Astora Piazzolli zaakcentujemy koncertem w dniu 26. czerwca. Interesująco zapowiada się występ duetu pianistów; braci JUSSEN, skrzypaczki – LIV MIGDAL i czeskiego Kwartetu smyczkowego, a koncert finałowy w wykonaniu grupy: GROHMAN ORCHESTRA, prezentującej m.in. klasykę polskiej rozrywki – nawiąże do klimatu piosenek okresu międzywojennego. Na godzinę przed rozpoczęciem większości koncertów odbywać się będą występy „promenadowe” w wykonaniu Zespołu Instrumentów Dętych „Da Camera“.

Obostrzenia i ograniczenia związane z pandemią koronawirusa pozwalają obecnie na udział publiczności, która wypełni 50 % dostępnych miejsc. Organizatorzy podjęli zatem decyzję o sprzedaży oddzielnych biletów na każdy koncert. W tym roku nie przewidują sprzedaży festiwalowych karnetów, mając nadzieję, że w ten sposób umożliwią dostęp do koncertów szerszemu gronu odbiorców.

Sprzedaż biletów rozpocznie się w dniu 1. czerwca b.r.
Cena biletów:

  • na każdy koncert w sali balowej: 100,- PLN
  • na koncert plenerowy: 60,- PLN
  • na koncerty w Filharmonii, w dniach: 20, 25 i 26 czerwca: 80,- PLN
  • na koncert w Filharmonii, w dniu 22. czerwca: 160,- PLN

Zatem średnia cena biletu na festiwalowy koncert to niespełna 100,- PLN.

Realizacja Festiwalu jest możliwa dzięki znaczącej pomocy finansowej Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Samorządu Województwa Podkarpackiego, a także władz samorządowych Miasta i Gminy Łańcut, władz Miasta i Gminy Rzeszów oraz grona Sponsorów, za co gorąco dziękujemy. – W Muzeum – Zamku w Łańcucie, spotkamy się już po raz sześćdziesiąty… SERDECZNIE ZAPRASZAMY, DO ZOBACZENIA!

Szczegółowy program znajduje się na str: http://festiwallancut.pl/

źródło: Filharmonia Podkarpacka

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

„Wygodnie”- nowy singiel zespołu Past&Future

7 maja odbyła się premiera singla „Wygodnie” zapowiadającego nową płytę zespołu Past&Future, która zagości na sklepowych półkach już jesienią!

Czytaj więcej

Muzyczny Festiwal później niż zwykle

W tym roku Muzyczny Festiwal w Łańcucie będzie obchodził jubileuszową 60. edycję. Dotychczasowe odbywały się w maju, tym razem Filharmonia Podkarpacka przewiduje organizację wydarzenia w drugiej połowie czerwca i na początku lipca.

Czytaj więcej

Finisaż wystawy malarskiej w Galerii MDK w Łańcucie

Od 12 kwietnia do 5 maja w Galerii MDK w Łańcucie można było podziwiać wystawę malarską zawierającą prace: Barbary Hubert, Kamili Bednarskiej oraz Renaty Szyszlak.

Czytaj więcej