Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-11-15, 10:22


Już 18 listopada na stronie Szlachetnej Paczki zostaną opublikowane historie rodzin, które w tym roku czekają na pomoc.

Otwarcie Bazy Rodzin

Zwykłe „dzień dobry”, które wypowiadamy do wielu osób każdego dnia, może stać się niezwykłe już 18 listopada. Od tego dnia przez 4 tygodnie, wchodząc na stronę www.szlachetnapaczka.pl, każdy z nas będzie mógł wybrać rodzinę i przygotować dla niej pomoc – mówi Joanna Sadzik, Prezes Stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje Szlachetną Paczkę.

Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki poprzedza wielotygodniowa praca wolontariuszy i wolontariuszek.

Jak działa Szlachetna Paczka?

Wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzają rodziny, poznają ich historie i potrzeby. Następnie historie tych rodzin trafiają na www.szlachetnapaczka.pl. To właśnie z tej strony darczyńcy, wybierają rodziny, którym przygotują pomoc, a ta już 16 i 17 grudnia trafi do najbardziej potrzebujących.

Szlachetna Paczka dociera tam, gdzie potrzebna jest pomoc. Czekają na nią samodzielni rodzice, rodziny, które dotknęła niepełnosprawność lub nieszczęśliwy wypadek, osoby samotne i starsze. Wielokrotnie żyjące tuż za rogiem, w klatce obok, na sąsiedniej ulicy.

Jak zrobić Paczkę?

Paczki nie trzeba robić samemu. Najlepiej zebrać grupę współpracowników, znajomych czy członków rodziny – razem dużo łatwiej jest przygotować pomoc, skompletować Paczkę i podzielić się z tymi, którzy potrzebują naszego wsparcia. W Szlachetnej Paczce darczyńcy łączą się w wieloosobowe grupy i pomagają wybranej rodzinie. W tej mądrej pomocy wspierają ich wolontariusze.

Weekend Cudów

16 i 17 grudnia, w tzw. Weekend Cudów, pomoc trafi do rodzin. To wyjątkowy weekend w roku, kiedy potrzebujący otrzymują pomoc, czują się zauważeni i zyskują nadzieję na zmianę swojego życia. To weekend, w którym usłyszane „dzień dobry” ma wyjątkową moc.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Obchody 11 listopada w Łańcucie [foto]

Tradycyjnie, w dniu Święta Niepodległości, które przypada na dzień 11 listopada, mieszkańcy Łańcuta uczcili pamięć bohaterów, którzy w powstaniach i wojnach walczyli o wolność naszej Ojczyzny.

Czytaj więcej

W Markowej znaleziono granaty oraz broń palną

Niewybuchy z czasów II wojny światowej znaleziono w czasie remontu zabytkowego Domu Ludowego w Markowej. Na poddaszu budynku robotnicy odnaleźli m.in. 13 karabinów oraz trzy granaty. Na miejscu są saperzy, którzy zabezpieczają niewybuchy.

Czytaj więcej

Weekendowe propozycje

Przedstawiamy propozycje wydarzeń na zbliżający się weekend.

Czytaj więcej