Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-04-12, 11:49


Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zbiórce krwi służb mundurowych, która odbędzie się 29 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie.

Rejestracja krwiodawców odbywać się będzie w godzinach 9:00 – 13:00.

Krew może oddać każda osoba zdrowa: 

  • – w wieku 18-65 lat 
  • – o masie ciała przekraczającej 50 kg 
  • – która nie spożywała alkoholu 24 godziny przed planowanym oddaniem. 

Każdy kto zdecyduje się oddać krew musi posiadać ze sobą dowód osobisty. Należy także przed oddaniem krwi zjeść lekki posiłek.

Wydarzeniu towarzyszyć będą pokazy sprzętu i wyposażenia służb mundurowych.

Organizatorami zbiórki są Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, Miasto Łańcut, Miejski Dom Kultury w Łańcucie, 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, Komenda Powiatowa Policji w Łańcucie, Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Łańcucie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Już wkrótce zasiądziemy z bliskimi przy wielkanocnych stołach, by wspólne celebrować ten wyjątkowy czas Świąt Wielkiej Nocy.

Czytaj więcej

Pomoc żywnościowa – przedłużono termin kwalifikacji!

Oddział Rejonowy PCK w Przeworsku oraz Burmistrz Miasta Łańcuta ogłaszają nabór uzupełniający osób chętnych do wzięcia udziału w Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa. Termin kwalifikacji został przedłużony do 30 kwietnia 2023 r.

Czytaj więcej

Bezdomność zwierząt w Łańcucie

Od ponad dwudziestu lat 4 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych. Z tej okazji postanowiliśmy się przyjrzeć sytuacji czworonogów na terenie naszego miasta.

Czytaj więcej