Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-12-29, 12:09


Fajerwerki są popularnym sposobem na uświetnienie różnych okazji, m.in. takich jak Sylwester. Jednak należy pamiętać, że fajerwerki mogą być niebezpieczne, jeśli nie są używane prawidłowo. Oto kilka zasad bezpiecznego korzystania z fajerwerków:

 1. Kupuj fajerwerki tylko od sprawdzonych dostawców. Unikaj kupowania fajerwerków na ulicy czy od nieznanych sprzedawców, ponieważ mogą być one nielegalne i niebezpieczne.
 2. Używaj fajerwerków tylko zgodnie z instrukcjami producenta. Przeczytaj uważnie instrukcję przed użyciem i postępuj zgodnie z nią.
 3. Nie używaj fajerwerków w pobliżu budynków, drzew, samochodów ani innych przedmiotów, które mogą zostać uszkodzone przez ogień. Upewnij się, że masz odpowiednią odległość od tych przedmiotów.
 4. Nie pal fajerwerków w rękach ani nie trzymaj ich blisko twarzy. Fajerwerki są bardzo gorące i mogą spowodować oparzenia.
 5. Nie pozostawiaj fajerwerków bez nadzoru. Upewnij się, że ktoś będzie nad nimi czuwał podczas ich używania. Fajerwerki mogą być używane tylko i wyłącznie przez osoby dorosłe.
 6. Nie używaj fajerwerków pod wpływem alkoholu ani innych substancji odurzających. Te mogą znacznie obniżyć twoją zdolność do podejmowania rozsądnych decyzji i zwiększyć ryzyko wypadku.
 7. Zawsze miej pod ręką gaśnicę lub inne narzędzie do gaszenia pożarów, aby móc szybko reagować w razie wystąpienia niebezpieczeństwa.
 8. Huk petard może powodować strach i agresywne reakcje zwierząt, zwłaszcza psów – chroń je przed błyskami i hałasem.

Jeśli przestrzegasz tych prostych zasad, fajerwerki mogą być bezpiecznym sposobem na urozmaicenie różnych okazji. Pamiętaj jednak, że fajerwerki są materiałami wybuchowymi i muszą być używane ostrożnie i zgodnie z instrukcją.

Telefony alarmowe w razie niebezpieczeństwa:

 • 112 – numer alarmowy
 • 999 – Pogotowie Ratunkowe
 • 998 – Straż Pożarna
 • 997 – Policja

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Nowy harmonogram wywozu odpadów komunalnych w Łańcucie – co warto wiedzieć?

Jak wyglądać będzie wywóz odpadów komunalnych w nadchodzącym roku? Pamiętajcie, żeby ustawić swoje pojemniki z odpadami przed domem, przed godziną 7:00 rano w dniu wywozu. Szczegółowe informacje dotyczące odbioru oraz harmonogram na okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 roku znajdziecie poniżej.

Czytaj więcej

W najbliższy czwartek ostatnie tegoroczne posiedzenie Rady Miasta

LIV Sesja Rady Miasta Łańcuta odbędzie się w najbliższy czwartek (29 grudnia) o godzinie 16:00. Poniżej przedstawiamy porządek obrad.

Czytaj więcej

Świąteczne życzenia łańcucian

W ubiegłym tygodniu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w kilku wydarzeniach o charakterze świątecznym w naszym mieście. Dzięki temu udało nam się dowiedzieć czego wzajemnie życzą sobie mieszkańcy Łańcuta.

Czytaj więcej