Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-02-15, 12:56


Od 1 lipca ubiegłego roku możliwe jest składanie deklaracji źródeł ciepła w ramach Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. W bazie znajdą się docelowo wszystkie budynki, które posiadają źródło ciepła o mocy nieprzekraczającej 1 MW. Informacje na ich temat mają zostać zebrane do końca czerwca 2022 roku. A Ty złożyłeś/aś już swoją deklarację?

Obowiązek złożenia deklaracji ciąży na właścicielach lub zarządcach wszystkich budynków – mieszkalnych i niemieszkalnych, w tym jednorodzinnych, wielorodzinnych czy handlowo-usługowych.

Deklarację można złożyć samodzielnie, bez wychodzenia z domu, żeby to zrobić należy posiadać profil zaufany albo podpis elektroniczny.

Następnie należy wejść na stronę www.zone.gunb.gov.pl, nacisnąć -> złóż deklarację

Osoby, które nie mogą skorzystać z tej formy składania deklaracji, mają możliwość złożenia jej w formie papierowej w Urzędzie Miasta Łańcuta, ul. Plac Sobieskiego 18.

Deklarację dotyczącą źródła ciepła i spalania paliw, które zostało uruchomione przed 1 lipca ubiegłego roku należy złożyć w terminie 12 miesięcy.

Dla nowego źródła ciepła deklarację należy złożyć w terminie 14 dni od dnia jego uruchomienia.

Pamiętajmy! Złożenie deklaracji jest obowiązkowe. Za niezłożenie deklaracji w terminie, będzie grozić kara grzywny.

W przypadku budynków/lokali, w których występuje współwłasność nieruchomości dochodzi do tzw. odpowiedzialności solidarnej. W przypadku złożenia deklaracji tylko przez jednego ze współwłaścicieli uznaje się spełnienie tego obowiązku odnoszącego się przecież do budynku. Brak jest również podstaw do karania tego współwłaściciela, który deklaracji nie złożył dla tego budynku.

Wzory deklaracji dla budynków mieszkalnych oraz niemieszkalnych dostępne są TUTAJ.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

W Łańcucie miłość jest w powietrzu!

Wyjątkowa dekoracja walentynkowa przyozdobiła centrum miasta.

Czytaj więcej

Policjanci szukają świadków wypadku z Łańcuta

3 lutego w Łańcucie miało miejsce potrącenie pieszego na przejściu dla pieszych w pobliżu SP Nr 2, policja szuka świadków tego zdarzenia.

Czytaj więcej

Sprawozdanie z XLVI Sesji Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji

3 lutego odbyła się XLVI Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji. W obradach uczestniczyło 13 Radnych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym sprawozdaniem.

Czytaj więcej