Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-02-23, 11:06


„Centrum Medyczne w Łańcucie” Sp. z o.o. realizuje projekt „Program badań przesiewowych w zakresie wczesnego wykrywania raka jelita grubego dla mieszkańców Powiatu Łańcuckiego”.

W ramach projektu Centrum Medyczne w Łańcucie oferuje:

1. Bezpłatne badanie kolonoskopowe w znieczuleniu ogólnym oraz preparat oczyszczający dla 810 osób spełniających określone kryteria.

2. Udział w spotkaniach edukacyjnych poświęconych profilaktyce raka jelita grubego.

Bezpłatna kolonoskopia skierowana jest do mieszkańców powiatu łańcuckiego – osób bez objawów klinicznych sugerujących istnienie raka jelita grubego, które w ciągu ostatnich 10 lat nie miały wykonywanej kolonoskopii i są w wieku:

  • 50 – 65 lat – niezależnie od wywiadu rodzinnego,
  • 40 – 49 lat – pod warunkiem, że posiadają krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego (weryfikacja na podstawie oświadczenia),
  • 25 – 49 lat – pod warunkiem, że należą do rodzin z zespołem Lyncha (wymagane zaświadczenie z poradni genetycznej).

Osoby spełniające podstawowe kryteria, chęć przystąpienia do badania zgłaszają poprzez wypełnienie Formularza zgłoszeniowego. Formularze dostępne są na stronie internetowej Centrum Medycznego w zakładce Kolonoskopia, a także w Pracowni Kolonoskopii i w Biurze Projektu (budynek Administracji, pokój nr 27).

Formularz wraz z Oświadczeniem Uczestnika Projektu o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dostarczyć można:

osobiście (do Biura Projektu lub Pracowni Kolonoskopii),

listownie (Biuro Projektów Unijnych „Centrum Medyczne w Łańcucie” Sp. z o.o. ul. Paderewskiego 5),

e-mailowo za pośrednictwem adresu kolonoskopia@cm-lancut.pl.

Celem głównym projektu jest wzrost świadomości konieczności uczestnictwa w programie zdrowotnym, zwiększającym wykrywanie przypadków raka jelita grubego we wczesnych stadiach rozwoju i leczeniu zmierzającym do utrzymaniu aktywności zawodowej.

Projekt przyczyni się również do:

  • – zwiększenie odsetka raków wykrywanych we wczesnych stadiach zaawansowania,
  • – zwiększenie odsetka wyleczenia (5-letnich przeżyć),
  • – obniżenia zachorowalności na raka jelita grubego,- obniżenie umieralności na raka jelita grubego,
  • – obniżenie kosztów leczenia raka jelita grubego,
  • – obniżenie kosztów leczenia raka w skali kraju (dzięki leczeniu raków wykrywanych we wczesnych stadiach zaawansowania i dzięki usuwaniu stanów przedrakowych – polipów).

Całkowity koszt projektu wynosi 890 575 zł w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w wysokości 756 988,75 zł otrzymano w ramach Osi VII Regionalny rynek pracy Działania 7.6 Programy profilaktyczne i zdrowotne w regionie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Projekt realizowany jest od 01.08.2019 r. do 31.12.2022 r. lub do wyczerpania limitu miejsc.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Uwaga na lodowe sople!

Zwisające z dachów sople lodowe stwarzają ogromne zagrożenie. Szczególnie niebezpiecznie mogą być w miejscach, gdzie przemieszcza się wiele osób.

Czytaj więcej

Ruszyło głosowanie na Polskie Drzewo Roku 2021

Lipa św. Jana Nepomucena rosnąca w Dulczy Wielkiej, w powiecie mieleckim, na Podkarpaciu, została polskim kandydatem do tytułu Europejskiego Drzewa Roku. Wiejska Dobrodziejka – bo tak lipę nazywają okoliczni mieszkańcy – walczy o ten prestiżowy tytuł z 13 innymi finalistami z całej Europy.

Czytaj więcej

Tunel pod przejazdem kolejowym ma być gotowy za dwa lata.

Od wielu lat w łańcuckim dyskursie publicznym obecna jest dyskusja nt. budowy tunelu pod przejazdem kolejowym w Łańcucie.

Czytaj więcej