Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-02-19, 07:53


Zwisające z dachów sople lodowe stwarzają ogromne zagrożenie. Szczególnie niebezpiecznie mogą być w miejscach, gdzie przemieszcza się wiele osób.

Ujemne temperatury w ciągu dnia i brak regularnych, intensywnych opadów śniegu nie powoduje jeszcze dużego zagrożenia. Widoczne są jednak miejsca, gdzie woda zaczęła się skraplać i powstały lodowe nawisy.

Początkiem tygodnia w centrum miasta usuwano sople lodowe z dachu jednego z budynków. Były tak długie, że do ich likwidacji była potrzebna pomoc straży pożarnej. Ich uderzenie w jednego z przechodniów mogłoby zagrażać życiu.

Warto pamiętać, że odpowiedzialni za usunięcie zagrażających pieszym sopli są właściciele nieruchomości. Za brak wykonania tego obowiązku grozi mandat karny, podobnie jak za nieodśnieżenie chodnika bezpośrednio przylegającego do nieruchomości.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie również innych mieszkańców miasta.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Ruszyło głosowanie na Polskie Drzewo Roku 2021

Lipa św. Jana Nepomucena rosnąca w Dulczy Wielkiej, w powiecie mieleckim, na Podkarpaciu, została polskim kandydatem do tytułu Europejskiego Drzewa Roku. Wiejska Dobrodziejka – bo tak lipę nazywają okoliczni mieszkańcy – walczy o ten prestiżowy tytuł z 13 innymi finalistami z całej Europy.

Czytaj więcej

Tunel pod przejazdem kolejowym ma być gotowy za dwa lata.

Od wielu lat w łańcuckim dyskursie publicznym obecna jest dyskusja nt. budowy tunelu pod przejazdem kolejowym w Łańcucie.

Czytaj więcej

Od wczoraj możesz rozliczyć swój PIT! #PoliczSięZŁańcutem

Od 15.02 do 30.04.2021 r. mamy czas na rozliczenie podatku dochodowego. Warto pamiętać, że podatek odprowadzany w Łańcucie przyczynia się do rozwoju miasta.

Czytaj więcej