Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-06-06, 08:19


Dni Miasta Łańcuta to jedna z największych imprez organizowanych w naszym mieście. Co roku przyciąga ona tysiące osób, które w letnie popołudnia chcą pobawić się w rytm muzyki, ale nie tylko. Pojawia się także wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Ze względu na występującą wtedy na terenie miasta różnorodność wydarzeń każdy może znaleźć coś dla siebie.

Również w tym roku obchodzić będziemy Dni Miasta Łańcuta, które w piątek- 16 czerwca 2023 rozpocznie wielobarwna żakinada, która wzorem lat ubiegłych podąży ulicami Łańcuta. Około południa w centrum Łańcuta rozbrzmieją występy lokalnych wokalistów. Również swoje umiejętności zaprezentują zespoły taneczne. Letni wieczór pierwszego dnia zakończy dyskoteka pod gwiazdami.

Sobota- 17 czerwca rozpocznie się aktywnie od Łańcuckiej Gry Miejskiej, kolejno odbędzie się turniej gmin. Jednak najważniejszymi z atrakcji tego dnia będą koncerty. Wśród wykonawców pojawią się: Ghotrid, Ewelina Lisowska oraz gwiazda wieczoru- Myslovitz. Całość zakończy tradycyjny pokaz sztucznych ogni.

Niedziela- 18 czerwca będzie obfitowała w typowo rodzinne atrakcje na terenach basenu otwartego MOSiR oraz Bażantarni. Zostanie przygotowana strefa gastronomiczna oraz strefa zabaw dla dzieci. 

Na wspólne świętowanie Dni Miasta Łańcuta 2023 zaproszeni zostali również przedstawiciele miast partnerskich czyli: Balmazújváros, Baktalórántháza, Levoča i Uman.

Tekst: Julia Kułak

Komentarze

Łańcucianka pisze:

Moim zdaniem od kilku lat imprezę organizuje ktoś bez obycia muzycznego. Lisowska może tylko coś zareklamować, a Mysloviz bez Rojka to nie to samo. Pamiętam rewelacyjne koncerty IRA, Wanda i Banda, Maanam… To jest klasa!

Krzysii pisze:

Szoda ze pogoda w kratkę

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Co na weekendzie?

Poniżej przedstawiamy plakaty na zbliżające się wydarzenia weekendowe. Sprawdźcie co nas czeka.

Czytaj więcej

Dzieciom życzymy wszystkiego najlepszego!

Dzisiaj mamy szczególny powód do świętowania – Dzień Dziecka! To czas, kiedy powietrze wypełnione jest beztroską, śmiechem i niepowtarzalną energią dziecięcej radości.

Czytaj więcej

Uwaga! Będą utrudnienia w strefie płatnego parkowania

Informujemy, że w najbliższych dniach tj. od środy 31 maja do 2 czerwca na terenie miasta będą odbywać się prace związane z odnowieniem linii w strefie płatnego parkowania.

Czytaj więcej